• Informacje dla rodziców – 4.05.2021 roku powrót klas I - III do nauki w szkole

            Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie

             W związku z decyzją o nauczaniu stacjonarnym w klasach I –III od 4.05.2021 roku tj. od wtorku  wszystkie klasy wracają do szkoły.

             Klasy 1-3 mają lekcje wg. dotychczasowego podziału godzin, pracuje także świetlica szkolna.

            Uczniowie mieszkający w Rudnie na zajęcia są dowożeni na  godz. 8:00, a odwożeni do domu  po 5 lekcji. Godziny zbiórek na przystankach jak dotychczas. Proszę pamiętać, że nie ma drugiego odwozu! 

            Organizacja zajęć w szkole dla klas I –III  wg.  wytycznych MEiN, MZ i GIS

            Do szkoły może uczęszczać uczeń bez objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych oraz gdy domownicy nie przebywają w izolacji w warunkach domowych lub w izolacji.

            Uczniowie mogą być przyprowadzani do szkoły i z niej odbierani przez opiekunów bez objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych. W drodze do i ze szkoły opiekunowie z dziećmi oraz uczniowie przestrzegają aktualnych przepisów prawa dotyczących zachowania w przestrzeni publicznej (m.in. stosowanie środków ochronnych: osłona ust i nosa).

            Przy wejściu do budynku szkoły należy zamieścić informację o obowiązku dezynfekowania rąk oraz instrukcję użycia środka dezynfekującego. Wszystkim wchodzącym do budynku szkoły należy umożliwić skorzystanie z płynu do dezynfekcji rąk. Należy zapewnić regularne napełnianie dozowników.

            Opiekunowie odprowadzający dzieci  nie wchodzą na teren szkoły. Uczniowie wchodzą do szkoły różnymi wejściami:

            Przydział sal lekcyjnych i wejść do szkoły

            kl. 1A– wych. mgr Bernarda Tusz spotkanie -sala nr 2 na piętrze starej  szkoły, wchodzimy wejściem od strony parkingu

            kl. 1B – wych . mgr  Magdalena Zachwieja – -sala nr 3 na piętrze starej  szkoły, wchodzimy wejściem od strony parkingu

            kl. 2A – wych. mgr Józefa Szwajdych-Fabiś –sala nr 5 na parterze starej  szkoły, wchodzimy głównym wejściem

            kl. 2B – wych. mgr Barbara Świerczek – sala nr 4 na parterze starej  szkoły, wchodzimy głównym wejściem

            kl. 3A – wych. mgr Anna Skotniczny - sala nr 6 na parterze starej  szkoły, wchodzimy wejściem od strony parkingu przy dawnym sklepiku

            kl. 3B – wych. mgr Barbara Wasik –sala nr 1 na piętrze starej  szkoły, wchodzimy wejściem od strony parkingu przy dawnym sklepiku

            Rodzice dziecka mają obowiązek zaopatrzyć dziecko w indywidualną osłonę nosa i ust do zastosowania w przestrzeni wspólnej szkoły oraz w przestrzeni publicznej – zgodnie z aktualnymi przepisami prawa.

            Należy zapewnić sposoby szybkiej, skutecznej komunikacji z opiekunami ucznia. Rekomendowany jest kontakt z wykorzystaniem technik komunikacji na odległość.

            Jeżeli pracownik szkoły zaobserwuje u ucznia objawy mogące wskazywać na infekcję dróg oddechowych (w szczególności temperatura powyżej 38°C, kaszel, duszności) należy odizolować ucznia w odrębnym pomieszczeniu lub wyznaczonym miejscu, zapewniając min. 2 m odległości od innych osób, i niezwłocznie powiadomić rodziców/opiekunów o konieczności pilnego odebrania ucznia ze szkoły (rekomendowany własny środek transportu).

            Należy zapewnić taką organizację pracy i jej koordynację, która umożliwi zachowanie dystansu między osobami przebywającymi na terenie szkoły, szczególnie w miejscach wspólnych i ograniczy gromadzenie się uczniów na terenie szkoły. Sale i węzły sanitarne dla poszczególnych klas w miarę możliwości powinny znajdować się na różnych piętrach budynku szkoły.

            Toalety

            Klasy 1A, 1B , 3A, 3B  korzystają z toalet w starej szkole

            Klasy 2A, 2B  korzystają z toalet na parterze nowej szkoły

            Obowiązuje ogólna zasada – każda grupa uczniów (klasa) w trakcie przebywania w szkole nie ma możliwości (lub ma ograniczoną do minimum) kontaktowania się z pozostałymi klasami.

            Uczniowie korzystają z toalet w czasie lekcji. 

            Jedna grupa uczniów (klasa) przebywa w wyznaczonej i stałej sali.

            Do grupy przyporządkowani są ci sami, stali nauczyciele, którzy w miarę możliwości nie prowadzą zajęć stacjonarnych w innych klasach.

            Obowiązują ogólne zasady higieny: częste mycie rąk (po przyjściu do szkoły należy bezzwłocznie umyć ręce), ochrona podczas kichania i kaszlu oraz unikanie dotykania oczu, nosa i ust.

            Uczeń posiada własne przybory i podręczniki, które w czasie zajęć mogą znajdować się na stoliku szkolnym ucznia, w tornistrze lub we własnej szafce, jeżeli szkoła posiada szafki. Uczniowie nie powinni wymieniać się przyborami szkolnymi między sobą. Przybory i podręczniki można zostawiać w szkole, kiedy uczeń wraca do domu.

            Zaleca się korzystanie przez uczniów z boiska szkolnego oraz pobytu na świeżym powietrzu na terenie szkoły.

            Podczas realizacji zajęć, w tym zajęć wychowania fizycznego i sportowych, w których nie można zachować dystansu, należy zrezygnować z ćwiczeń i gier kontaktowych.

            Należy unikać wyjść grupowych i wycieczek do zamkniętych przestrzeni z infrastrukturą, która uniemożliwia zachowanie dystansu społecznego. Rekomenduje się organizację wyjść w miejsca otwarte, np. park, las, tereny zielone, z zachowaniem dystansu oraz zasad obowiązujących w przestrzeni publicznej.

            Uczeń nie powinien zabierać ze sobą do szkoły niepotrzebnych przedmiotów. Ograniczenie to nie dotyczy dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, w szczególności z niepełnosprawnościami. W takich przypadkach należy dopilnować, aby dzieci nie udostępniały swoich zabawek innym, natomiast opiekunowie dziecka powinni zadbać o regularne czyszczenie (pranie lub dezynfekcję) zabawki, rzeczy.

            Zajęcia świetlicowe odbywają się w świetlicy szkolnej, w miarę możliwości w grupach uczniów z danej klasy oraz w razie potrzeby w innych salach dydaktycznych. Na zajęcia świetlicowe przeznaczone będą : sala świetlicowa na górze starej szkoły, sala7 i 6 na parterze nowej szkoły ( w miarę potrzeby).

            Zostanie podana informacja o godzinach pracy biblioteki oraz zasad korzystania z niej, uwzględniając konieczny okres 2 dni kwarantanny dla książek i innych materiałów przechowywanych w bibliotekach.

            Opuszczanie szkoły po zakończonych lekcjach będą odbywały się według harmonogramu;

            klasa 1A, 2A, 3A opuszcza szkołę na 10 minut przed zakończeniem ostatniej lekcji

            klasa 1B, 2B, 3B opuszcza szkołę 5 minut po zakończeniem ostatniej lekcji.

            Obiady:

            Od 4.05.2021 roku będzie można korzystać z obiadów w szkole na dotychczasowych zasadach.

            Szanowni Państwo,

             Pozostajemy do Państwa dyspozycji- kontakt jak zawsze przez dziennik elektroniczny.

            Wszystkim życzymy zdrowia!

          • „ZBIERAM TO W SZKOLE”

            Nasza szkoła przystępuje do projektu misyjnego
            ZBIERAM TO W SZKOLE”,
            dlatego też zwracamy się do dzieci i rodziców z prośbą o wsparcie..

            Podczas akcji zbierane są m.in. surowce wtórne, a środki finansowe uzyskane z ich sprzedaży są przekazywane na wsparcie projektów misyjnych: budowę studni w Czadzie oraz pomoc dzieciom z domów dziecka na Filipinach i w Boliwii.
            Za udział w programie uczniowie otrzymują nagrody.

            Akcję prowadzi Zgromadzenie Księży Najświętszego Serca Jezusa – Sekretariat Misji Zagranicznych Księży Sercanów. Więcej informacji znajdą Państwo na stronach https://www.zbieramtowszkole.pl/ i http://zbieramto.pl/

            Dzięki zbiórkom możliwa jest dwojaka pomoc. Pomagamy środowisku, aby jak najmniej niebezpiecznych odpadów trafiało na wysypiska śmieci i edukujemy ekologicznie dzieci i młodzież. Jednocześnie możemy pomagać sercańskim misjonarzom w Afryce czy Azji np. w budowie studni lub fundowaniu stypendiów szkolnych dzięki darowiznom od firm recyklingowych. 

            Co dokładnie zbieramy?

            • stare telefony komórkowe (zepsute i działające);

            • stare telefony z klawiszami

            • smartfony (telefony z ekranem dotykowym);

            • zużyte baterie różnego rodzaju i rozmiaru;

            • znaczki pocztowe nowe i używane – używane znaczki prosimy wycinać z zachowaniem 1 cm marginesu (by ich nie uszkodzić),  nie odklejać z listu;

            • zegarki tarczowe – zbieramy tylko zegarki na rękę: stare, uszkodzone i niepotrzebne.

            Powyższe przedmioty należy wkładać do opisanych pojemników,  umieszczonych przy wejściu do szkoły.

            Zbiórka będzie trwała do 1 czerwca 2021 roku.

            Koordynatorami akcji w naszej szkole są: p. Agnieszka Kitka i p. Agnieszka Brzostek

          • Informacje dla rodziców – 26.04.2021 roku powrót klas I - III do nauki w szkole

            Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie

             W związku z decyzją o nauczaniu hybrydowym w klasach 1-3 informujemy, że w naszej szkole nauka będzie odbywała się według harmonogramu:

            od 26.04.2021 roku tj. od poniedziałku do 29.04.2021 roku tj. do czwartku

             kasy 1A, 2A, 3A będą uczyły się stacjonarnie w szkole,

            klasy 1B, 2B, 3B będą miały nauczanie zdalne

            od 4.05.2021 roku tj. od wtorku do 7.05.2021 roku tj. do piątku

            kasy 1B, 2B, 3B będą uczyły się stacjonarnie w szkole,

            klasy 1A, 2A, 3A będą miały nauczanie zdalne

            Przypominamy, że dzień 30.04.2021 roku jest dniem wolny w naszej szkole, uczniowie nie przychodzą do szkoły i nie maja nauczania zdalnego.

             Klasy 1-3 mają lekcje wg. dotychczasowego podziału godzin, pracuje także świetlica szkolna.

            Uczniowie mieszkający w Rudnie na zajęcia są dowożeni na  godz. 8:00, a odwożeni do domu  po 5 lekcji. Godziny zbiórek na przystankach jak dotychczas. Proszę pamiętać, że nie ma drugiego odwozu! 

            Organizacja zajęć w szkole dla klas I –III  wg.  wytycznych MEiN, MZ i GIS

            Do szkoły może uczęszczać uczeń bez objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych oraz gdy domownicy nie przebywają w izolacji w warunkach domowych lub w izolacji.

            Uczniowie mogą być przyprowadzani do szkoły i z niej odbierani przez opiekunów bez objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych. W drodze do i ze szkoły opiekunowie z dziećmi oraz uczniowie przestrzegają aktualnych przepisów prawa dotyczących zachowania w przestrzeni publicznej (m.in. stosowanie środków ochronnych: osłona ust i nosa).

            Przy wejściu do budynku szkoły należy zamieścić informację o obowiązku dezynfekowania rąk oraz instrukcję użycia środka dezynfekującego. Wszystkim wchodzącym do budynku szkoły należy umożliwić skorzystanie z płynu do dezynfekcji rąk. Należy zapewnić regularne napełnianie dozowników.

            Opiekunowie odprowadzający dzieci  nie wchodzą na teren szkoły. Uczniowie wchodzą do szkoły różnymi wejściami:

            Przydział sal lekcyjnych i wejść do szkoły

            kl. 1A– wych. mgr Bernarda Tusz spotkanie -sala nr 2 na piętrze starej  szkoły, wchodzimy wejściem od strony parkingu

            kl. 1B – wych . mgr  Magdalena Zachwieja – -sala nr 3 na piętrze starej  szkoły, wchodzimy wejściem od strony parkingu

            kl. 2A – wych. mgr Józefa Szwajdych-Fabiś –sala nr 5 na parterze starej  szkoły, wchodzimy głównym wejściem

            kl. 2B – wych. mgr Barbara Świerczek – sala nr 4 na parterze starej  szkoły, wchodzimy głównym wejściem

            kl. 3A – wych. mgr Anna Skotniczny - sala nr 6 na parterze starej  szkoły, wchodzimy wejściem od strony parkingu przy dawnym sklepiku

            kl. 3B – wych. mgr Barbara Wasik –sala nr 1 na piętrze starej  szkoły, wchodzimy wejściem od strony parkingu przy dawnym sklepiku

            Rodzice dziecka mają obowiązek zaopatrzyć dziecko w indywidualną osłonę nosa i ust do zastosowania w przestrzeni wspólnej szkoły oraz w przestrzeni publicznej – zgodnie z aktualnymi przepisami prawa.

            Należy zapewnić sposoby szybkiej, skutecznej komunikacji z opiekunami ucznia. Rekomendowany jest kontakt z wykorzystaniem technik komunikacji na odległość.

            Jeżeli pracownik szkoły zaobserwuje u ucznia objawy mogące wskazywać na infekcję dróg oddechowych (w szczególności temperatura powyżej 38°C, kaszel, duszności) należy odizolować ucznia w odrębnym pomieszczeniu lub wyznaczonym miejscu, zapewniając min. 2 m odległości od innych osób, i niezwłocznie powiadomić rodziców/opiekunów o konieczności pilnego odebrania ucznia ze szkoły (rekomendowany własny środek transportu).

            Należy zapewnić taką organizację pracy i jej koordynację, która umożliwi zachowanie dystansu między osobami przebywającymi na terenie szkoły, szczególnie w miejscach wspólnych i ograniczy gromadzenie się uczniów na terenie szkoły. Sale i węzły sanitarne dla poszczególnych klas w miarę możliwości powinny znajdować się na różnych piętrach budynku szkoły.

            Toalety

            Klasy 1A, 1B , 3A, 3B  korzystają z toalet w starej szkole

            Klasy 2A, 2B  korzystają z toalet na parterze nowej szkoły

            Obowiązuje ogólna zasada – każda grupa uczniów (klasa) w trakcie przebywania w szkole nie ma możliwości (lub ma ograniczoną do minimum) kontaktowania się z pozostałymi klasami.

            Uczniowie korzystają z toalet w czasie lekcji. 

            Jedna grupa uczniów (klasa) przebywa w wyznaczonej i stałej sali.

            Do grupy przyporządkowani są ci sami, stali nauczyciele, którzy w miarę możliwości nie prowadzą zajęć stacjonarnych w innych klasach.

            Obowiązują ogólne zasady higieny: częste mycie rąk (po przyjściu do szkoły należy bezzwłocznie umyć ręce), ochrona podczas kichania i kaszlu oraz unikanie dotykania oczu, nosa i ust.

            Uczeń posiada własne przybory i podręczniki, które w czasie zajęć mogą znajdować się na stoliku szkolnym ucznia, w tornistrze lub we własnej szafce, jeżeli szkoła posiada szafki. Uczniowie nie powinni wymieniać się przyborami szkolnymi między sobą. Przybory i podręczniki można zostawiać w szkole, kiedy uczeń wraca do domu.

            Zaleca się korzystanie przez uczniów z boiska szkolnego oraz pobytu na świeżym powietrzu na terenie szkoły.

            Podczas realizacji zajęć, w tym zajęć wychowania fizycznego i sportowych, w których nie można zachować dystansu, należy zrezygnować z ćwiczeń i gier kontaktowych.

            Należy unikać wyjść grupowych i wycieczek do zamkniętych przestrzeni z infrastrukturą, która uniemożliwia zachowanie dystansu społecznego. Rekomenduje się organizację wyjść w miejsca otwarte, np. park, las, tereny zielone, z zachowaniem dystansu oraz zasad obowiązujących w przestrzeni publicznej.

            Uczeń nie powinien zabierać ze sobą do szkoły niepotrzebnych przedmiotów. Ograniczenie to nie dotyczy dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, w szczególności z niepełnosprawnościami. W takich przypadkach należy dopilnować, aby dzieci nie udostępniały swoich zabawek innym, natomiast opiekunowie dziecka powinni zadbać o regularne czyszczenie (pranie lub dezynfekcję) zabawki, rzeczy.

            Zajęcia świetlicowe odbywają się w świetlicy szkolnej, w miarę możliwości w grupach uczniów z danej klasy oraz w razie potrzeby w innych salach dydaktycznych. Na zajęcia świetlicowe przeznaczone będą : sala świetlicowa na górze starej szkoły, sala7 i 6 na parterze nowej szkoły ( w miarę potrzeby).

            Zostanie podana informacja o godzinach pracy biblioteki oraz zasad korzystania z niej, uwzględniając konieczny okres 2 dni kwarantanny dla książek i innych materiałów przechowywanych w bibliotekach.

            Szanowni Państwo,

             Pozostajemy do Państwa dyspozycji- kontakt jak zawsze przez dziennik elektroniczny.

            Wszystkim życzymy zdrowia!

            Dyrekcja Szkoły Podstawowej w Tenczynku

             

          • Konkurs historyczno-plastyczny z okazji Dnia Flagi.

             

            Zapraszamy wszystkich uczniów szkoły do konkursu

            ,,BIAŁO-CZERWONA OCZAMI UCZNIA”

            Celem konkursu jest promocja Święta Flagi, utrwalanie wizerunku flagi narodowej, popularyzacja wiedzy o polskiej tożsamości i symbolach narodowych. Pamiętać należy, aby jednym z elementów pracy była polska flaga.

            Konkurs jest adresowany do uczniów w dwóch grupach wiekowych:klasy I-III oraz klasy IV-VIII. Należy wykonać plakat, na którym powinna być umieszczona polska flaga państwowa lub biało-czerwony motyw (prace bez flagi nie będą oceniane).

            Technika wykonania prac jest dowolna: np. rysunek, grafika, malarstwo, collage, haft, techniki elektroniczne.

            Co trzeba zrobić?

            • Wykonać pracę w formacie A4 lub A3;

            • Po wykonaniu pracy należy ją sfotografować. Można również wykonać zdjęcie z pracą;

            • Wykonane zdjęcie pracy należy przesłać w formie załącznika na adres e-mail: konkursh2021@gmail.com

            Termin nadsyłania prac: 28 kwietnia 2021r.

            Uwaga: Przysłanie pracy na konkurs jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na jej eksponowanie oraz publikowanie na stronie internetowej szkoły.