• PAŻDZIERNIK - MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH

„Baśnie i legendy z całego świata”

ORGANIZATOR: Biblioteka Szkolna

CELE:
            - przybliżenie czytelnikom baśni i legend z różnych stron świata

- rozwijanie twórczych uzdolnień
            - zaproponowanie ciekawej i twórczej formy spędzania wolnego czasu
            - propagowanie czytelnictwa
             - rozwój umiejętności i wrażliwości plastycznej i literackiej
            - umożliwienie zaprezentowania swojego talentu

ADRESACI KONKURSU:
            - Konkurs plastyczny skierowany jest do wszystkich uczniów naszej szkoły

I kategoria: kl. I-V  wykonanie pracy plastycznej do wybranej baśni lub legendy (technika i format  dowolne)

II kategoria: klasy VI-VIII  napisanie własnej legendy (legenda może być inspirowana inną, już istniejącą, choć mile widziana będzie w pełni unikatowa i autorska opowieść)

PRZEBIEG KONKURSU
            - Na zajęciach szkolnych w klasach i lekcjach bibliotecznych uczniowie zostaną zapoznani  z wybranymi tekstami (głośne czytanie)
            - uczestnicy wykonują prace konkursowe
            - Każda praca musi być opatrzona na odwrocie opisem uwzględniającym dane:
              imię, nazwisko i klasa uczestnika konkursu,
            - Prace konkursowe oddajemy do biblioteki szkolnej do końca października
            - Oceny prac dokona jury powołane przez organizatora.
            - Pod uwagę będzie brana pomysłowość autorów, technika wykonania pracy,     walory artystyczne i estetyczne, samodzielność wykonywania prac
            - Prace zostaną nagrodzone.
            - Po zakończeniu konkursu prace zostaną wystawione na korytarzu szkolnym

ZAPRASZAMY!!!

• Akcja "Koduj z gigantami"

Drodzy uczniowie!
            Już już w tę sobotę
            11 września rozpoczynają się pierwsze bezpłatne warsztaty z programowania i matematyki w ramach akcji "Koduj z Gigantami".
            STARCIE GIGANTÓW - PROGRAMISTYCZNY BÓJ BOHATERÓW NAJLEPSZYCH GIER”!

Zajęcia odbywają się stacjonarnie w 90 miastach Polski oraz online w dniach 11-12.09., 18-19.09. oraz 25-26.09.2021 r., a także online.

Na zajęciach stworzycie swoj własny projekt programistyczny - grę, stronę www lub aplikację - w środowiskach: Scratch, Minecraft, App Inventor, Roblox, C#, Visual Studio, HTML.

W ramach akcji możecie wziąć także udział w warsztatach online z matematyki!

Chcecie poznać świat tworzenia gier, aplikacji mobilnych i języków programowania? A może wkrótce czeka Was ważny egzamin z matematyki? Jeśli tak, wydarzenie Koduj z Gigantami jest właśnie dla Was!

Sprawdźcie szczegóły i wypełnijcie wraz z rodzicami formularz zapisowy, aby zarezerwować miejsce:

kodujzgigantami.pl

Na zajęcia zapraszają @Giganci Programowania.

• Informacja o ubezpieczeniu uczniów

Szanowni Państwo,

informujemy, że Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej w Tenczynku wybrała ofertę ubezpieczenia uczniów od następstw nieszczęśliwych wypadków w roku szkolnym 2021/2022 w Towarzystwie Ubezpieczeniowym AVIVA.

Zakres ubezpieczenia /od 01.09.2021 do 31.08.2022/

Trwały uszczerbek na zdrowiu (1% uszczerbku – 200 zł) - 20 000 zł

Pobyt w szpitalu po nagłym zachorowaniu (minimalny pobyt 24 godziny) - 25 zł/dzień

Pobyt w szpitalu po nieszczęśliwym wypadku (minimalny pobyt 24 godziny) - 50 zł/dzień

Pokrycie kosztów leczenia (np. badań, zabiegów i operacji) - 2500 zł

Pokrycie kosztów rehabilitacji po wypadku - 3000 zł

Pokrycie kosztów operacji plastycznych - 5000 zł

Koszt odbudowy stomatologicznej (przy pobycie w szpitalu min. 3 dni) - 5000 zł

Koszt odbudowy stomatologicznej - za każdy ząb stały - 200 zł

Zakup lub naprawa przedmiotów ortopedycznych - 4000 zł

Śmierć wskutek nieszczęśliwego wypadku - 24 000 zł

Śmierć wskutek wypadku komunikacyjnego - 44 000 zł

Śmierć rodzica /opiekuna prawnego/ w wyniku nieszczęśliwego wypadku - 2 000 zł

Jednorazowe świadczenie w przypadku ukąszenia, użądlenia przez owady

lub pogryzienia przez psa (wymagany pobyt w szpitalu min. 24 godziny) - 300 zł

Ubezpieczenie działa 24 godziny na dobę na całym świecie, w szkole, w domu, podczas ferii, zajęć pozalekcyjnych i sportowych. Pobyt w szpitalu obejmuje również zakażenie koronawirusem.

Składka roczna wynosi 49 zł.

Przystąpienie do ubezpieczenia jest możliwe jedynie w formie tradycyjnej – wypełnienie deklaracji i wpłata składki w gotówce na zebraniu rodziców.

Dodatkowo w ramach ASSISTANCE po wypadku oferujemy:

- wizytę pielęgniarki 3 razy (na zlecenie lekarza)

- pomoc psychologa (organizacja i pokrycie kosztów wizyty do 500 zł)

- organizacja i pokrycie kosztów korepetycji 10 h, do 800 zł ( pobyt w szpitalu min. 3 dni).

Pomoc organizuje centrum alarmowe ASSISTANCE: +48 22 557 44 44

Warunki ogólne Ubezpieczenia Następstw Nieszczęśliwych Wypadków Twoje Dziecko nr 2/2019 wraz z załącznikiem (tabela NNW) zostały umieszczone na stronie szkoły.

Wszelkie pytania proszę kierować do przedstawiciela Avivy odpowiedzialnego za obsługę ubezpieczenia:

Jacek Kret tel.606 616 395, e-mail: kret.jacek@aviva.com.pl

• Akcja “Sprawdź czy Twoje dziecko ma nadwagę”

Szanowni Państwo!

Pracujemy na terenie Chrzanowa od niemal 9 lat, a nasze dietetyczki pomogły setkom mieszkańców naszego powiatu w powrocie do zdrowa i uzyskania prawidłowej masy ciała. W tym roku obserwujemy znaczny wzrost wagi przede wszystkim u dzieci i młodzieży., co może być spowodowane pandemią Covid-19.

W związku z tym chcielibyśmy wyjść na przeciw rodzicom oraz uczniom, dla których powrót do szkoły po miesiącach pandemii może być wielkim wyzwaniem. W dniach 3.09-10.09.2021r. organizujemy akcję pt. “Sprawdź czy Twoje dziecko ma nadwagę”.  W tym czasie w naszym gabinecie będziemy:

- wykonywać bezpłatne badanie składu ciała,

- udzielać porad żywieniowych rodzicom,

- rozdawać przepisy dla dzieci.

mgr Natalia Jekiel

Centrum Dietetyczne Naturhouse ul. Rynek 14