• Odeszła Pani Stefania Słonina

„Śpieszmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą…”
            ks. Jan Twardowski

Z głębokim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci pani Stefanii Słoniny -wieloletniej nauczycielki  Szkoły Podstawowej w  Tenczynku.

Pani Stefania urodziła się w Klęczanach koło Nowego Sącza. Studiowała na Wydziale Fizyki na WSP w Krakowie i Katowicach. Po studiach początkowo osiedliła się w Kasinie Wielkiej. Tam, oprócz pracy w szkole, walczyła z analfabetyzmem dorosłych.

Następnie podjęła pracę w Wieprzcu, gdzie przez 7 lat była kierowniczką szkoły.

W latach 1965 – 1984 uczyła matematyki i fizyki w Szkole Podstawowej

w Tenczynku, w której przez kilkanaście lat pełniła funkcję wicedyrektora.

Za swoją pracę została odznaczona Złotym Krzyżem Zasługi, kilkoma nagrodami ministra edukacji, medalem Komisji Edukacji Narodowej.

Trudno uwierzyć, że nie ma Pani wśród nas.

Zostanie Pani w naszej pamięci  nie tylko wybitnym pedagogiem, ale przede wszystkim szlachetnym człowiekiem, pełnym empatii, zaangażowania, otwartości na potrzeby innych, zarówno podopiecznych, jak i współpracowników. Zarażała Pani wszystkich swoją siłą charakteru, dzieliła się uśmiechem i serdecznością.

Pozostaje nam wierzyć, że tam jest Pani bardziej potrzebna.

Serdeczne wyrazy współczucia rodzinie, przyjaciołom oraz wszystkim bliskim składają:
            dyrekcja, pracownicy, nauczyciele i  uczniowie
             Szkoły Podstawowej w Tenczynku.

• Informacja dla Rodziców

Od 1.01.2022 roku zmianie ulegają ceny obiadów. Zupa kosztuje 3 złote, natomiast drugie danie 10 złotych.

Ewa Cudzik-Tekielak