• Znasz Małopolskę ? Weź udział! Sprawdź swoją wiedzę!

• 12.10.2023
        • Już 9 października rusza quiz wiedzy o Małopolsce "Co Ty wiesz o Regionie?", to już VI
          edycja tego quizu organizowanego przez Województwa Małopolskiego.
          Zapraszamy uczniów klas 7 i 8 szkół podstawowych oraz uczniów szkół ponadpodstawowych
          do wzięcia udziału w konkursie i sprawdzenia swojej wiedzy o Regionie. Pytania będą
          dotyczyć historii, dziedzictwa kulturowego, tradycji, produktów regionalnych, zabytków,
          atrakcji turystycznych oraz słynnych mieszkańców Małopolski – nie zabraknie również pytań
          o Wielkim Odkrywcy Mikołaju Koperniku, który w tym roku obchodzi 550. rocznicę swoich
          urodzin. Klikaj na stronę https://malopolskapoleca.pl i sprawdź już dziś swoją wiedzę
          w quizie treningowym! Powodzenia!

• TYDZIEŃ GIER PLANSZOWYCH ♟🎲

• 09.10.2023
        • CO ROKU 10 PAŹDZIERNIKA FANI GIER OBCHODZĄ DZIEŃ GIER PLANSZOWYCH.
          W NASZEJ BIBLIOTECE BĘDZIE TRWAŁ CAŁY TYDZIEŃ
          OD 9 DO 13 PAŹDZIERNIKA.

Dlaczego planszówki?
          W czasach gdy ludzie większość dnia spędzają samotnie przed ekranem komputera, telefonu czy tabletu, unikatową szansę na wspólne działanie, uczestniczenie w grupie dają nam właśnie gry planszowe.
          W naszej bibliotece gry planszowe pojawiły się 2 lata temu.

• Gratulujemy laureatom 🎨🖌

• 08.10.2023
        • Uczniowie klas 5 biorący udział w projekcie " Z nosem w sztaludze" odebrali dzisiaj nagrody i wyróżnienia. Gratulujemy wszystkim uczestnikom warsztatów w "Kamiennym Kwiatku" szczególnie laureatom z naszej szkoły.Nasi uczniowie w konkursie otrzymali Oliwia Biskup - wyróżnienie, Olga Kołodziej i Ania Rejdych III miejsce, Emilia Kłeczek II miejsce i Ewa Kozak I miejsce. Gratulujemy!!!🎨🖌

• "Traktem Królewskim" - "Na Wawel, na Wawel" wycieczka klasy 6a

• 06.10.2023
        • 5 października 2023r klasa 6a uczestniczyła w wędrówce "Traktem Królewskim" - "Na Wawel, na Wawel". Podczas wycieczki uczestnicy zajęć poznali zabytki i historię związaną z tzw. Drogą Królewską, Rynkiem, najstarszymi zakonami oraz Wzgórzem Wawelskim.

• Nadwiślański Park Etnograficzny - wycieczka klasy 7a

• 04.10.2023
        • Uczniowie klasy 7a odwiedzili dzisiaj w Wygiełzowie,w którym zgromadzono i udostępniono do zwiedzania przykłady budownictwa drewnianego Krakowiaków Zachodnich oraz średniowieczną twierdzę zamek Lipowiec w Babicach.

• Niecodzienna lekcja - teatrzyk kanishibai

• W dniu 4 października z okazji Światowego Dnia Zwierząt
          w naszej szkolnej bibliotece miała miejsce niecodzienna lekcja,
          z wykorzystaniem wywodzącego się z Japonii teatrzyku kanishibai czyli teatru obrazkowego.

Uczniowie klas III a i III b z zainteresowaniem wysłuchali opowiadanej przez Panią Elżbietę Zawiszę historii o lwich braciach wychowanych w niewoli. Lekcja była również doskonałą okazją do promocji czytelnictwa i zachętą do samodzielnego odkrywania świata.
          Bardzo dziękujemy za to niezwykle interesujące spotkanie.

• 4 PAŹDZIERNIKA – ŚWIATOWY DZIEŃ ZWIERZĄT

• 04.10.2023
        • 4 października obchodzimy Światowy Dzień Zwierząt.

Pomysł na wprowadzenie Światowego Dnia Zwierząt narodził się już w roku 1931 we Florencji podczas konferencji ekologów, którzy właśnie w ten sposób postanowili zwrócić uwagę na problem gatunków zagrożonych wymarciem.

W Polsce Dzień Zwierząt został oficjalnie wprowadzony uchwałą Sejmu w 2006 roku.

• "Każdy inny - wszyscy równi"

• 03.10.2023
        • W ramach projektu "Każdy inny - wszyscy równi" z okazji Międzynarodowego Dnia Niesłyszących (29.09) zostały przeprowadzone zajęcia, które miały na celu zapoznanie uczniów z narządem słuchu, jego funkcjonowaniem i znaczeniem zmysłu słuchu dla każdego z nas. Przedstawiono uczniom jakie są najważniejsze potrzeby osób niesłyszących, formy wsparcia dla osób z niedosłuchem takie jak min. aparaty oraz implanty słuchowe. Zapoznali się również z PJM i jego podstawowymi zwrotami.

• "Na szkle malowane" wycieczka klasy 7b

• 02.10.2023
        • Klasa 7b na wycieczce w Parku Etnograficznym Krakowiaków Zachodnich w Wygiełzowie, gdzie uczniowie zwiedzili skansen i odbyli warsztaty ,,Na szkle malowane". Nad zabudowaniami skansenu górują ruiny średniowiecznego Zamku Lipowiec, który został zdobyty wraz z poznaniem jego ciekawej historii.

• 02.10.2023
        • Uczestnicy projektu zapraszają Dyrekcję Rodziców ,Wychowawców i Nauczycieli oraz kolegów i koleżanki

ze Szkoły Podstawowej w Tenczynku.

• Gratulujemy !

• Gratulujemy 👍

III miejsce zajęli chłopcy w Powiatowych Sztafetowych Biegach Przełajowych

w kategorii Igrzyska Młodzieży Szkolnej.

Opiekun p.Joanna Synowiec

• Świętujemy Dzień Chłopaka

• 02.10.2023
        • Z okazji tego dnia niezwykłego,

Życzymy Wam chłopcy wszystkiego najlepszego,

humoru radosnego

I aby codziennie spotkało Was coś magicznego.

• " Z nosem w sztaludze"

• 28.09.2023
        • Twórczy poranek naszych uzdolnionych piątoklasistów w "Kamiennym Kwiatku".

Fotorelacja z drugiej części warsztatów w ramach projektu " Z nosem w sztaludze"

• Media społecznościowe

Piątek 03.05.2024