W dniu 26 kwietnia 2019 r. (piątek) uczniowie zakwalifikowani do projektu wyjadą na pierwszą wycieczkę terenową, następna już w poniedziałek, 29 kwietnia.
Egzamin ośmioklasisty
Dyrekcja Szkoły Podstawowej w Tenczynku informuje, że dnia 15.04.2019r. rozpocznie się egzamin ośmioklasisty zgodnie z harmonogramem. Zapraszamy uczniów klas ósmych szkoły podstawowej na godzinę 8.15.(egzamin rozpocznie się o godzinie 9.00).
Dyrekcja SP w Tenczynku
Informujemy uczniów zamieszkałych w Rudnie, że dnia 15.04.2019r. autobus szkolny wyjedzie z Tenczynka o godzinie 8.00. Prosimy, aby uczniowie czekali na swoich przystankach.
Wycieczki szkolne w teminie:24.04-29.04.2019r.
Dyrekcja Szkoły Podstawowej w Tenczynku informuje, że zaplanowane wycieczki szkolne i projektowe odbęda się według harmonogramu:
24.04.2019r. - klasa 3B SP
26.04.2019r.- klasa 8a SP, 8b SP, 3a G, 3b G
26.04.2019r. i 29.04.2019r. - wycieczki projektowe "PING Program Implementacji Nauk Geologicznych W Szkołach Podstawowych" zorganizowane przez P. A. Zimnal i P. K. Masłowską.
Egzamin gimnazjalny
Dyrekcja Szkoły Podstawowej w Tenczynku informuje, że dnia 10.04.2019r. rozpocznie się egzamin gimnazjalny zgodnie z harmonogramem. Zapraszamy uczniów klas trzecich gimnazjum na godzinę 8.15.(egzamin rozpocznie się o godzinie 9.00).
Dyrekcja SP w Tenczynku
Wspólne sprzątanie naszego Tenczynka
Szanowni mieszkańcy juz kolejny raz spotykamy się, aby posprzatać naszą miejscowość. Tym razem głównym organizatorem akcji jest Gmina Krzeszowice. Zapraszamy wszystkich mieszkańców, rodziców z dziećmi ze szkoły i przedszkola, młodzież, nauczycieli i harcerzy do uczestniczenia w AKCJI.
Sobota 13 kwietnia 2019r. godz. 8.30 - spotkanie przy Szkole Podstawowej w Tenczynku, gdzie rozdamy worki na śmieci, rękawice oraz rozdzielimy zadania poszczególnym grupom.
Do zobaczenia
Komitet Organizacyjny:
Rada Rodziców szkoły w Tenczynku, nauczyciele i rodzice z przedszkola, sołtys i strażacy, Koło Gospodyń Wiejskich oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Przedszkola w Tenczynku "Tęcza Marzeń"
Informacja dla uczniów klas trzecich gimnazjum
Dyrekcja Szkoły Podstawowej w Tenczynku informuje uczniów klas trzecich gimnazjum zamieszkałych w Rudnie, że dnia 10.04.2014 roku autobus szkolny wyjedzie z Tenczynka o godzinie 800. Prosimy aby uczniowie czekali na swoich przystankach.
Dyrekcja Szkoły Podstawowej
w Tenczynku
Strajk
Szanowni Rodzice!
W związku z planowanym od 08.04.2019 r. strajkiem pracowników oświaty, bardzo proszę o zapewnienie opieki w tym czasie dzieciom.
W wyjątkowych sytuacjach, kiedy Państwo nie będziecie mogli zapewnić opieki – postaramy się zapewnić ją w szkole (zajęcia opiekuńczo-wychowawcze).
Prosimy zgłosić takie przypadki wychowawcom klas do piątku (5.04.2019 r.)
W przypadku odwołania strajku, poinformujemy o tym.
Dni 10, 11 i 12 kwietnia to czas egzaminów gimnazjalnych (uczniowie w tym czasie nie mają zajęć dydaktycznych).
Z poważaniem
Ewa Cudzik-Tekielak
Konkurs historyczno-plastyczny „Piękne są nasze barwy ojczyste”
REGULAMIN SZKOLNEGO KONKURSU:
1. Organizator konkursu: Szkoła Podstawowa im. Władysława Jagiełły w Tenczynku.
2. Opiekunowie konkursu:
Katarzyna Ciepiela-Zborowska nauczyciel historii
Aneta Karcz-Padula nauczyciel plastyki
3. Cele konkursu:
- Promocja Święta Flagi – utrwalanie wizerunku flagi narodowej.
- Popularyzacja wiedzy o polskiej tożsamości i symbolach narodowych.
- Wzbudzanie w uczuć patriotycznych i narodowej dumy.
- Stworzenie okazji do działalności plastycznej związanej z symboliką narodową.
- Rozwijanie zainteresowań plastycznych pobudzających do twórczego wykorzystania czasu wolnego.
4. Przedmiot konkursu:
- Praca plastyczna wykonana w dowolnej technice płaskiej powinna być artystyczną wizją flagi polskiej, może zawierać treści ukazujące historie symboli narodowych: godło Polski, flaga biało–czerwona, hymn: „Mazurek Dąbrowskiego”.
5. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas I – VIII SP oraz dla uczniów klasy III Gimnazjum.
6. Uczestnik konkursu wykonuje prace indywidualnie.
7. Format pracy: A 3.
8.Na odwrocie pracy należy umieścić następujące dane:
- Tytuł pracy.
- Imię i nazwisko.
- Klasa.
9. Ocenie będą podlegały:
- Zgodność z tematem.
- Pomysłowość i oryginalność przekazu treści.
- Ogólne wrażenie artystyczne oraz estetyka i staranność wykonania.
10. Prace należy dostarczać do 26 kwietnia 2019 r.
11. Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się 30 kwietnia 2019 r.
Oceny prac dokona jury powołane przez organizatorów.
! ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W KONKURSIE !
Komunikat Dyrekcji Szkoły
Informujemy, że od piątku, 5 kwietnia 2019 r., na tablicy ogłoszeń w szkole będą dostępne listy uczniów zapisanych do klas pierwszych szkoły podstawowej oraz zakwalifikowanych do świetlicy szkolnej w roku szkolnym 2019/2020.
"Pola nadziei"
Dnia 31 marca br wolontariusze naszej szkoły kwestowali na rzecz Hospicjum św Łazarza . Akcja odbyła się w Krakowie na Ruczaju.Wolontariusze: Hanna Wrona, Barbara Wróbel, Aleksandra Dzidek, Antonina Wasik kwestą wspierali akcję "Pola nadziei"Opiekunem akcji była p. A. Tataruch
,,Dzień misia"
W czwartek, 21 marca 2019 r., odbył się ,,Dzień misia". Dla klas młodszych zorganizowano wiele zabaw i aktywności takich jak oglądanie bajek o misiach, kolorowanki czy szycie misiów. Klasy starsze miały tego dnia przywilej niepisania niezapowiedzianych kartkówek oraz możliwość nie przystępowania do odpowiedzi ustnej, po założeniu ubrania w kolorze zielonym.
Wszyscy uczniowie byli zadowoleni, a wyniki pracy młodszych uczniów można zobaczyć na zamieszczonych zdjęciach.tekst: Ewa Śladowska III a
Wywiadówki
Dyrekcja i nauczyciele Szkoły Podstawowej w Tenczynku w środę, 27 marca 2019r., zapraszają rodziców na zebrania wg. następującego harmonogramu:
godz. 17:00 - klasy VII, VIII szkoły podstawowej oraz gimnazjum
godz. 17:30 - klasy IV, V, VI szkoły podstawowej
godz. 18:00 - klasy I, II, III szkoły podstawowej
Sukces uczniów w Konkursie Recytatorskim
Z radością informujemy, że uczeń klasy III a Tymoteusz Pałka zajął 1 miejsce w eliminacjach miejsko-gminnych Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, a Wiktoria Skiba (Vb) została wyróżniona.
Serdecznie gratulujemy
Konkurs Burmistrza Gminy Krzeszowice na krótki film
Jeśli jesteś uczniem klasy 7 – 8 lub szkoły średniej, jesteś kreatywny, masz ciekawe pomysły i lubisz dzielić się swoją wiedzą z innymi
- weź udział w międzyszkolnym konkursie na spot (filmik) zachęcający do wymiany palenisk domowych na przyjazne środowisku.
Zadanie konkursowe polega na wykonaniu krótkometrażowego filmiku tematycznie nawiązującego do tytułu konkursu. W konkursie mogą brać udział filmiki, do których materiał filmowy został nagrany samodzielnie przez twórców za pomocą aparatu fotograficznego, kamery, telefonu komórkowego, tabletu, iPhona, smartfona itp.Termin składania prac upływa z dniem 29 marca 2019 r.
Wszystkie szczegóły znajdziesz w Regulaminie konkursu.
Konkurs organizowany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 (RPO WM).
Program "Klasa" Fundacji BGŻ BNP Paribas
Fundacja BGŻ BNP Paribas rusza z rekrutacją absolwentów szkół gimnazjalnych i podstawowych do Programu „Klasa”
Nauka w najlepszych liceach w całej Polsce i stypendium, umożliwiające pokrycie kosztów kształcenia w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Szczecinie czy Gdyni - to tylko część korzyści, na jakie mogą liczyć najlepsi uczniowie zakwalifikowani do Programu „Klasa”. Rekrutacja potrwa do 12 kwietnia.
Fundacja BGŻ BNP Paribas już po raz siedemnasty poszukuje zdolnych uczniów z niewielkich miejscowości, którzy chcieliby rozwijać swoje pasje i umiejętności. W tym roku, spośród wszystkich zgłoszeń, wybranych zostanie 50 uczniów, którzy rozpoczną edukację w pięciu renomowanych liceach. Każdy uczeń zakwalifikowany do Programu „Klasa” otrzyma zakwaterowanie w internacie, wyżywienie, podręczniki i dodatkowo comiesięczne kieszonkowe na drobne wydatki.
– Program „Klasa” to nie tylko wsparcie materialne. Nasi stypendyści podkreślają, że dzięki nauce w dużym mieście mogli rozwinąć swoje zainteresowania i pasje, a także poznać niezwykłych ludzi i nawiązać przyjaźnie, które utrzymują się po ukończeniu szkoły. „Klasa” to przede wszystkim szansa na lepszy start w dorosłość. Dobra edukacja daje większe szanse na wybór wymarzonych studiów w kraju i zagranicą, a życie w dużym ośrodku akademickim zapewnia ofertę kulturalno-naukową niedostępną w mniejszych miejscowościach. To dlatego od wielu lat współpracujemy ze świetnymi liceami, które razem z nami otaczają młodzież kompleksową opieką, aby tworzyć jej warunki do rozwoju na najwyższym poziomie – mówi Kinga Pańczyszyn-Liśkiewicz, Menedżer ds. projektów społecznych i członek Zarządu z Fundacji BGŻ BNP Paribas.
Uczniowie objęci są wsparciem nie tylko w czasie nauki w liceum, ale również podczas pierwszego roku studiów, kiedy otrzymują stypendium o łącznej wysokości 4500 zł. Stypendyści mają również szanse na dalszy rozwój w ramach działalności Stowarzyszenia Absolwentów.
– Pochodzę z niewielkiej miejscowości Protowo. Fascynuję się biotechnologią. Od października 2013 roku pracuję nad autorskim projektem Amber Drug, w ramach którego udało mi się wykazać, że substancje czynne otrzymane z bursztynu mogą zwalczać chorobotwórcze bakterie w rodzaju gronkowca złocistego. Niedawno dostałem się na studia magisterskie w Instytucie Weizmanna w Izraelu, zaliczanym do najlepszych uniwersytetów na świecie. Niewątpliwie nie byłoby to możliwe bez wielkiego wsparcia Fundacji, za co po stokroć jestem wdzięczny – uzupełnia Igor, stypendysta Programu „Klasa”.
Do Programu mogą zgłaszać się uczniowie, kończący w tym roku gimnazjum lub szkołę podstawową (w zależności od systemu nauczania, którym są objęci). Warunkiem jest, aby średnia ich ocen z pierwszego semestru wynosiła co najmniej 4,5. Program skierowany jest do uczniów, mieszkających w niewielkich miejscowościach do 100 tysięcy mieszkańców, pochodzących z rodzin, w których dochód na osobę nie przekracza 1200 zł brutto.
Aby zgłosić się do Programu należy na stronie Fundacji zapoznać się z kryteriami naboru najbliższej szkoły, biorącej udział w Programie, a następnie wypełnić formularz aplikacyjny znajdujący się pod linkiem: https://www.bgzbnpparibas.pl/fundacja/dzialalnosc-fundacji/program-stypendialny-klasa.
Ogólnopolski Program Stypendialny „Klasa” prowadzony przez Fundację BGŻ BNP Paribas to jeden z najdłużej działających programów w Polsce. W ciągu 16 lat skorzystało z niego 700 uczniów z 300 miejscowości.
Dzień Bezpiecznego Internetu 2019
Bezpieczeństwo w sieci to sprawa niezwykle istotna. W ramach Dnia Bezpiecznego Internetu 14 lutego 2019 r. zorganizowaliśmy w naszej szkole dla wszystkich uczniów z klas I – III przedstawienie edukacyjne pt.: „Bajka o smoku, królu, królewnie, rycerzu i… nie zgadniecie, o kim jeszcze”. Uczniowie klasy II a i II b w zabawny sposób przedstawili zagrożenia wypływające z niewłaściwego korzystania z Internetu. Wykorzystując „stopklatkę” zaprezentowali właściwe zasady postępowania. Sądząc po gromkich brawach, przedstawienie spodobało się widzom. W ramach tych zajęć dzieci oglądały filmy edukacyjne i wypełniały karty pracy. Mamy nadzieję, że podjęte przez nas działania wpłyną pozytywnie na podniesienie bezpieczeństwa w sieci naszych uczniów.
Gminny Konkurs Walentynkowej Piosenki Angielsko-Niemieckiej
14 lutego, w Dzień Zakochanych, w naszej szkole odbyła się kolejna edycja Gminnego Konkursu Piosenki Angielsko – Niemieckiej, tym razem o tematyce Walentynkowej. Konkurs został objęty honorowym patronatem Burmistrza Gminy Krzeszowice oraz Przewodniczącego Komisji Edukacji Rady Miejskiej w Krzeszowicach. Aż 10 szkół naszej Gminy zgłosiło chęć udziału w konkursie. Swoje talenty miało okazję zaprezentować 16 wokalistów oraz 4 zespoły w dwóch kategoriach wiekowych – klas IV-VI SP oraz VII, VIII SP i III gimnazjum. W Jury zasiedli nauczyciele języka angielskiego, a przewodniczącym był pan Janusz Blecharz,z którym nasza szkoła współpracuje przy realizacji projektu „TEJL”, programu Erasmus+. Oceniając występy artystów, Jury brało pod uwagę poprawność językową, poprawność muzyczną, a także ogólne wrażenie artystyczne.
Jury wyłoniło następujących Laureatów:
KLASY IV-VI SP
I miejsce – Ewa Kuczara , Szkoła Podstawowa nr 2 w Krzeszowicach
II miejsce – Julia Wyrwik, Szkoła Podstawowa w Sance
III miejsce – Wiktoria Sańka, Szkoła Podstawowa w Sance
Wyróżnienie I – Weronika Wąsikiewicz , Szkoła Podstawowa w Tenczynku
KLASY VII, VIII SP i III Gimnazjum
I miejsce – Karolina Kramarz, Szkoła Podstawowa w Nowej Górze
II miejsce – Katarzyna Chmiel, Szkoła Podstawowa w Zalasiu
III miejsce – Aleksandra Chochół, Szkoła Podstawowa nr 2 w Krzeszowicach
Wyróżnienie I – Gabriela Chechelska, Szkoła Podstawowa w Tenczynku
Wyróżnienie II – Julia Sęk, Szkoła Podstawowa w Zalasiu
Wyróżnienie III – Magdalena Mazur, Roksana Mrozińska, Szkoła Podstawowa nr 1
w KrzeszowicachWszystkie występy uczestników były na wysokim poziomie. Jak co roku, konkurs był wspaniałą okazją dla uczniów do zaprezentowania swoich talentów wokalno-językowych, popularyzacji kultury angielskiej i niemieckiej, a także integracji szkół naszej gminy.
Serdecznie gratulujemy laureatom i uczestnikom, a także nauczycielom, którzy przygotowali swoich uczniów do pięknych występów.
tekst Joanna Żak
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Wszystkie