Reprezentacja naszej szkoły Mistrzami Gminy Krzeszowice w piłce ręcznej!
W kategorii Igrzyska Młodzieży Szkolnej nasi uczniowie pokazali klasę i sięgnęli po złoto!
GRATULACJE dla całej drużyny!
Reprezentacja naszej szkoły Mistrzami Gminy Krzeszowice w piłce ręcznej!
W kategorii Igrzyska Młodzieży Szkolnej nasi uczniowie pokazali klasę i sięgnęli po złoto!
GRATULACJE dla całej drużyny!
Szkolne Koło Wolontariatu zaprasza uczniów klas 4-8 do udziału w konkursie literackim pt. „Pomaganie jest fajne”.
Zadaniem uczestnika konkursu jest napisanie wiersza lub opowiadania, które kojarzy się z hasłem przewodnim konkursu. Należy uwzględnić w pracy ideę wolontariatu, zachęcając do pomagania innym.
Długość wiersza/opowiadania: dowolna.
Termin oddawania prac: 30 kwietnia 2025 r. u opiekuna Szkolnego Koła Wolontariatu - p. Moniki Suwały.
Szkolne Koło Wolontariatu zaprasza uczniów klas 1-3 do udziału w konkursie plastycznym pt. „Pomocna dłoń”.
Zadaniem uczestnika konkursu jest wykonanie indywidualnej pracy plastycznej, która kojarzy mu się z hasłem przewodnim konkursu.
Format pracy: A4.
Technika wykonania: dowolna.
Termin oddawania prac: 30 kwietnia 2025 r. u wychowawcy klasy.
Miło nam poinformować, że nasza uczennica z klasy 7a - Małgorzata Wąsikiewicz zdobyła III miejsce w kategorii wokalnej XVII Konkursu Muzyki Popularnej i Rozrywkowej " Mam Pasję" organizowanym przez Państwową Szkołę Muzyczną I stopnia im. Zygmunta Noskowskiego w Krzeszowicach.
Serdecznie gratulujemy Małgosi i życzymy dalszych sukcesów.
W Niedzielę Palmową zapraszamy wszystkich do Krzeszowic, na Kiermasz Wielkanocny. Jak co roku uczniowie naszej szkoły wykonali świąteczne stroiki. Będzie można je zakupić na naszym stoisku na rynku w godzinach od 10-14.
Serdecznie zapraszamy!
4 kwietnia uczniowie klas IV-VIII naszej szkoły zmagali się z pytaniami konkursowymi
w formie online, które sprawdzały posiadane umiejętności w języku angielskim oraz wiedzę dotyczącą kultury krajów anglojęzycznych.
Wyniki konkursu poznamy w maju.
4 kwietnia uczniowie naszej szkoły mieli okazję uczestniczyć w koncercie Duetu Smyczkowego - niewirtualni wirtuozi smyczka: Pan Krzysztof Orzechowski - wiolonczela, prowadzenie, śpiew oraz Pan Wojciech Marcinowski - skrzypce, altówka.
W programie przygotowanym dla uczniów klas I - IV była to podróż pociągiem po wybranych krajach Unii Europejskiej, m.in.: Czechy - Tere- ferie półka;
Niemcy - Wilhelm - marsz;
Austria - Wyszły w pole kurki trzy;
Węgry - Gama;
Hiszpania - Viva Espania;
Francja - Kankan;
Irlandia - melodia ludowa
Były również zagadki muzyczne z popularnych bajek i seriali telewizyjnych - quiz.
Dla uczniów klas V - VIII przygotowano tańce różnych narodów:
Niemcy - Marsz Radeckiego;
Węgry - Czardasz;
Czechy - Polka;
Francja - Kankan;
Hiszpania - taniec flamenco;
Polska - Polonez.
Przygotowano również quiz muzyczny,w którym prezentowane były fragmenty melodii znanych filmów i seriali polskich i zagranicznych. Młodzież z dużym zainteresowaniem i aktywnie uczestniczyła w koncercie.
Dnia 02.04.2025r. koła naukowe,,Grzata"oraz ,,Medical Technology" przeprowadziły w naszej szkole warsztaty. Studenci z kół naukowych przeprowadzali prezentacje, których tematyka obejmowała zagadnienia związane z ochrona środowiska, podstawami energetyki odnawialnej a także robotyką i sztuczną inteligencją.
Zajęcia były częścią jednego z obszarów dziatalności kół naukowych Akademii Górniczo-Hutniczej, która polega na promowaniu ekologicznego stylu życia wśród najmłodszych i nie tylko.
Prelekcje miały również na celu upowszechnienie przydatnej wiedzy uczniom szkoły podstawowej, co między
innymi może rozpalić w nich ciekawość tematyką ochrony środowiska oraz inżynierii w medycynie. Pokazy
sprzętu pozwolity im natomiast zapoznać się z narzędziami, których używa się obecnie do badań naukowych, a także w wielu dziedzinach gospodarki.
Dziękujemy serdecznie Przewodniczacemu koła naukowego Odnawialnych Źródet Energii "Grzata"
Dzisiaj w naszej szkole odbyły się prelekcje mające na celu przybliżenie sposobu funkcjonowania osób ze spektrum autyzmu. W klasach 1 - 3 uczniowie uczestniczyli w lekcji o autyźmie i wykonali plakaty dla podkreślenia różnorodności funkcjonowania osób ze spektrum autyzmu. Uczniom kl. IV - Vlll została przedstawiona prezentacja, po której młodzież wypełniła przygotowane ankiety.
Zakończyliśmy zbiórkę „Góry grosza”. W tym roku udało się zebrać ponad 14 kilogramów monet, co dało kwotę 231,80 zl. Monety zostały wysłane do Towarzystwa Nasz Dom, organizującego pomoc psychologiczną, rzeczową i specjalistyczną opiekę dla potrzebujących dzieci i ich rodzin.
Dzięki tej akcji mogliśmy się przekonać, jak wiele znaczy 1 grosz. Pokazaliśmy uczniom, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących.
Wszystkim, którzy włączyli się do tej akcji, serdecznie dziękujemy.
Podczas udziału w warsztatach uczniowie dowiedzieli się kiedy i w jaki sposób powstały pierwsze obwarzanki, zapoznali się z procesem ich powstawania, a także wykonali własnoręcznie swoje własne – pyszne – obwarzanki.
Nasza szkoła na trzecim miejscu w gminie, a w rywalizacji indywidualnej- Natalka tuż za podium -na czwartym miejscu. Wracamy uśmiechnięte i zadowolone, bo nie było łatwo! Język polski fajny jest !!!
Ostatnie dwa miesiące były pełne kreatywnych działań i inspirujących aktywności w naszej świetlicy!
📌 Konkursy plastyczne
W ramach twórczych zmagań dzieci wzięły udział w dwóch konkursach plastycznych:
🎨 Najpiękniejsza walentynka
🥇 Justyna Gbur
🥈 Ewa Feliksik
🥉 Milena Żołyńska
🐣 Kartka wielkanocna
🥇 Krystyna Wnęk
🥈 Milena Żołyńska i Barbara Dudziuk
🥉 Pola Kocot i Natalia Przebinda
📚 Czytelnicze przygody
Dzieci z zainteresowaniem poznawały ciekawe historie, takie jak:
• “Kapelusz pani Wrony”
• “Doktor Dolittle”
• “Drobinka Śnieżynka, czyli przygody kropelki wody”
• “Legenda o psie Dżoku” – ta wzruszająca opowieść zainspirowała dzieci do odwiedzenia podczas wakacji, wraz z rodzicami, pomnika psa Dżoka w Krakowie.
🎨 Twórcze zajęcia plastyczne i konstrukcyjne
Podczas zajęć plastycznych dzieci wykonywały różnorodne prace, m.in. wiosenne motylki, walentynkowe serca, bociany i inne kreatywne dekoracje. Powstały również imponujące budowle z rurek konstrukcyjnych, klocków magnetycznych i innych materiałów.
🎵 Muzyczne inspiracje
W ostatnich miesiącach nauczyliśmy się wielu nowych piosenek. Dwie z nich nagraliśmy z okazji Dnia Kobiet oraz Pierwszego Dnia Wiosny, co sprawiło dzieciom wiele radości i pozwoliło im rozwijać swoje muzyczne talenty.
🌞 Korzystanie z pięknej pogody
Podczas sprzyjającej aury spędzaliśmy czas na świeżym powietrzu, łącząc zabawę z aktywnością na zewnątrz.
Te dwa miesiące były pełne radości, nauki i wspólnej zabawy. Dziękujemy wszystkim dzieciom za zaangażowanie i gratulujemy zwycięzcom konkursów! 😘
Gratulacje dla naszych uczniów Tymona Kołodzieja i Aleksandry Zawady, którzy w dniu dzisiejszym zajęli III miejsce w II Gminnym Konkursie Matematycznym "Zastosowanie matematyki" organizowanym przez Szkołę Podstawową w Filipowicach.
W piątek- 21 marca Uczniowie klas 5B, 6A oraz 6B wybrali się do 𝐓𝐞𝐚𝐭𝐫𝐮 𝐖𝐬𝐩𝐨́ł𝐜𝐳𝐞𝐬𝐧𝐞𝐠𝐨 𝐰 𝐊𝐫𝐚𝐤𝐨𝐰𝐢𝐞 na przedstawienie inspirowane powieścią Kornela Makuszyńskiego pt. " Szatan z siódmej klasy" w reżyserii Andrzeja Majczaka. Ta ekscytująca, przygodowo-detektywistyczna opowieść bardzo się wszystkim spodobała. Znakomita gra aktorów, ciekawa scenografia, muzyka przywołująca przedwojenne klimaty sprawiły, że to przedstawienie pozostanie na długo w naszej pamięci!
Pawła Stokłosy, który pokonał wszystkich czestników w rywalizacji indywidualnej i zdobył I miejsce w konkursie ,,Życie i działalność Tadeusza Kościuszki’’ zorganizowanym przez Liceum Ogólnokształcące w Krzeszowicach. Niewątpliwym sukcesem jest także zajęcie II miejsca przez Malwinę Jasiurkę , Barbarę Miler i Pawła Stokłosę oraz III miejsca przez Darka Fornala, Oliwiera Koźbiała i Patryka Łukasiewicza w rywalizacji drużynowej .
Duma z wygranej jest szczególnie satysfakcjonująca ponieważ nasi uczniowie rywalizowali z uczniami nie tylko szkół podstawowych, ale także szkół średnich.
21 marca klasa 7a uczestniczyła w warsztatach muzealnych prowadzonych w Muzeum Archeologicznym w Krakowie. Uczniowie wzięli udział w wykładzie na temat tajników zawody archeologa, a następnie zwiedzili tematyczną wystawę ,,Pradzieje i Średniowiecze Małopolski”. Na zakończenie zdobytą wiedzę mogli zastosować do odkrywania śladów działalności społeczeństw pra i protohistorycznych.
Pierwszy dzień wiosny
to magiczny moment, który można uczcić przez sadzenie i sianie roślin, łącząc zabawę z nauką. Tego dnia uczniowie klas 2a i 2b wyposażeni w konewki , rękawiczki ,małe łopatki doniczki oraz nasiona i cebulki wybrali się do szkolnego ogrodu.
Prace ogrodnicze przyniosły dzieciom mnóstwo radości, wiedzy i doświadczeń
Teraz uczniowie będą pielęgnować posadzone i wysiane rośliny , a także prowadzić obserwację ich wzrostu i rozwoju.
Powered by aSc EduPage