Nasza szkoła otrzymała podziękowanie od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy za udział w 22 Finale WOŚP.
"Dziękujemy za olbrzymią dawkę optymizmu, wytrwałość mimo zimowej pogody, kosmiczną energię, a przede wszystkim za radość..."
Nasza szkoła otrzymała podziękowanie od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy za udział w 22 Finale WOŚP.
"Dziękujemy za olbrzymią dawkę optymizmu, wytrwałość mimo zimowej pogody, kosmiczną energię, a przede wszystkim za radość..."
Uczennica naszej szkoły Katarzyna Mierzwa (klasa IVa) otrzymała wyróżnienie w konkursie plastycznym "Taki duży, taki mały.... święty Jan Paweł II i ja.Papież Polak w oczach dzieci i młodzieży" zorganizowanym przez Bibliotekę Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.
Kasi serdecznie gratulujemy sukcesu.
Opiekunką Kasi była s. Dorota Szynal.
W naszej galerii pojawiły się 2 nowe albumy. Zapraszam do ich obejrzenia.
Dyrektor Zespołu Szkół w Tenczynku składa podziękowanie p. Dorocie Kurdziel i p. Halinie Ślusarczyk za przygotowanie obwarzanków dla naszych uczniów .
Bardzo się cieszymy ,że znów „kawki” przyleciały z zamku i obdarowały naszych uczniów smakołykami.
Mamy nadzieję ,że w następnym roku nie zapomną o nas.
Jeszcze raz dziękujemy.
Od niepamiętnych już czasów ,w nocy z wtorku na środę ,zawsze po trzeciej niedzieli postu, na drzewach w Rudnie pojawiają się związane w pęki obwarzanki .Tymi słodkimi ciasteczkami okrasza się dzieciom czas postu i wyrzeczeń.
Dawniej okres postu był bardzo ciężki, z końcem karnawału wszystkie naczynia, garnki ,a nawet łyżki były dokładnie myte i wyparzane, by nigdzie nie została nawet odrobinka tłuszczu Posiłki były bardzo ubogie, składały się głównie z kaszy , ziemniaków i warzyw. Dla wszystkich był to bardzo trudny okres ,zwłaszcza dla dzieci .Dlatego taki słodki akcent w śródpościu dawał im bardzo dużo radości. Tuż po wschodzie słońca wybiegały z domów ,by pozbierać przysmaki .Śmiechu i radości było co niemiara.
Na pytanie ,kto je zawiesił?, starsi odpowiadali ,że kawki pieką je w nocy na zamku w Rudnie i przynoszą dzieciom.
Mali mieszkańcy Rudna wierzyli, a nawet wieczorem z wtorku na środę widzieli smużki dymu unoszące się nad ruinami…
D.Kurdziel
Dzisiaj w naszej szkole też były kawki, które przyniosły obwarzanki dla uczniów z klasy I a i I b SP.
Bardzo dziękujemy i zapraszamy w następnym roku szkolnym.
UCZNIOWIE
Organizator:
Zespół Szkół w Tenczynku
Cele:
- doskonalenie techniki głośnego czytania,
- rozbudzanie zainteresowań czytelniczych.
Regulamin konkursu.
Organizatorem konkursu jest Zespół Szkół w Tenczynku
Konkurs adresowany jest do uczniów klas I- III szkół podstawowych i będzie się składał z trzech etapów: klasowego, szkolnego oraz gminnego.
I etap – klasowy - w drodze klasowych eliminacji wychowawca wybierze trzyosobową reprezentację, która będzie rywalizować z innymi drużynami w II etapie na szczeblu szkoły;
II etap – szkolny - poszczególne szkoły w drodze wewnętrznych eliminacji wyłonią drużynę trzyosobową (po jednym uczniu z klas I, II i III), która będzie reprezentować placówkę w III etapie
III etap – gminny - etap ten odbędzie się na terenie Zespołu Szkół w Tenczynku w dniu 9 kwietnia 2014 r. o godz. 10.00. W III etapie będą uczestniczyć trzyosobowe reprezentacje uczniów z poszczególnych szkół podstawowych – jeden z klas I, jeden z II i jeden z III.
Szkoły, które zdecydują się wziąć udział w konkursie proszone są o przesłanie do dnia 31 marca 2014 r. potwierdzonych przez dyrektora zgłoszeń (załącznik nr 1) na adres:
Zespół Szkół w Tenczynku
ul. Szkolna 6
32-067 Tenczynek
woj. małopolskie
z dopiskiem „Konkurs Pięknego Czytania”
O kolejności występów zdecyduje losowanie.
Uczestnicy konkursu będą czytać w ciągu 1 minuty fragmenty wylosowanego tekstu.
Konkurs odbywa się pod hasłem „Interpretacja wiersza”.
Uczestników oceniać będzie komisja konkursowa w składzie:
nauczyciel polonista;
gość specjalny;
wylosowany nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej;
Ocenie podlegać będzie:
poprawność (0-5)
płynność (0-5)
wyrazistość (0-5)
intonacja i interpretacja tekstu (0-5)
Wszyscy uczestnicy otrzymają dyplomy, laureaci nagrody książkowe lub inne.
Coraz rzadziej spotykamy się z odruchami obdarowywania tak zupełnie bez okazji, bez pompy i reklamy. Nieczęste są przypadki obdarowywania instytucji, a już zupełnie rzadko mamy do czynienia z przekazywaniem podarków dla instytucji przez osoby młode. Może jednak nadchodzą lepsze, wrażliwsze czasy, skoro
Państwo Dorota i Łukasz Adamczykowie
przynieśli dziś do szkoły masę podarunków, które otrzymali z okazji swojego ślubu.
Wśród prezentów tych znalazła się spora ilość kredek, farb, nożyczek, zeszytów, ozdobnych gumek i całej rozmaitości kolorowych drobiazgów, które mogą sprawić radość i „osłodzić” trudne uczniowskie życie.
Pragniemy w imieniu własnym oraz naszych podopiecznych serdecznie Państwu podziękować nie tylko za materialną pomoc, ale, co niezwykle dla nas ważne, za z serca płynący gest, który być może zachęci innych do spojrzenia życzliwszym okiem na naszą szkołę.
Życzymy też Państwu z okazji tak ważnego momentu w Państwa życiu samych pięknych, pełnych miłości dni, licząc, że raz uruchomione dobro już zawsze będzie procentowało i będziecie się Państwo spotykali tylko z ludzką życzliwością.
Dyrekcja i grono pedagogiczne Zespołu Szkół im. Władysława Jagiełły w Tenczynku.
W czwartek, 20 marca 2014r., świętowaliśmy Dzień Wiosennego Hobbita.
Uczniowie szkoły podstawowej w salach lekcyjnych, a uczniowie gimnazjum w hali sportowej realizowali wyznaczone im zadania.
Gimnazjaliści rysowali plakaty zachęcające do obejrzenia filmu Hobbit, najlepszy plakat zdaniem jury stworzyła klasa III a.
Następnie przystąpili do rywalizacji w konkursie znajomości fragmentów powieści o Hobbicie. Zwycięzcami ex aequo zostały drużyny z klasy I b w składzie: Jan Mitka, Wojciech Szpyrko i Kacper Stachańczyk oraz z klasy II a w składzie: Beata Rodzik, Aleksandra Kowalska, Aleksandra Tomczyk.
Uczniowie klas IV - VI wykonywali komiksy na podstawie fragmentu "Hobbita". Najlepszy komiks wykonali uczniowie klasy VI b.
Natomiast najmłodsi z klas I-III tworzyli klasowe rysunki również w oparciu o fragment "Hobbita". Zdaniem jury najlepsze prace wykonali uczniowie klas I a i III a.
Na zakończenie imprezy odbył się konkurs strojów drużyny Hobbita. I miejsce za strój BIlbo Bagginsa zajęła Izabela Gędłek, wyróżnienia otrzymali Bartłomiej Korbiel (Gandalf Szary), Patryk Feliksiak (Gandalf Biały)
Wszyscy uczestnicy otrzymali słodkie upominki.
Wszystkim dziękujemy za wspólną zabawę, Szymonowi Gędłkowi za pomysł i organizację, a przede wszystkim Paniom Jolancie Zawrotniak i Agnieszce Kitce za czuwanie nad całością.
Zobacz zdjęcia w naszej galerii
Dyrekcja i grono pedagogiczne zaprasza wszystkich rodziców na zebrania z wychowawcami w środę, 26 marca 2014 r. na godz. 17 00.
DRODZY RODZICE!
Nie ma prostych i skutecznych recept na to, jak całkowicie uchronić dziecko przed zachowaniami ryzykownymi (alkohol, narkotyki, cyberprzemoc itp.) ale jedno jest pewne:
MASZ NA TO WPŁYW!
Im więcej wiemy na temat zachowań ryzykownych, tym łatwiej przekonamy dziecko o ich szkodliwości używając rzeczowych argumentów.
Chcąc wesprzeć rodziców w wychowaniu dzieci zapraszamy rodziców na spotkanie z funkcjonariuszkami Policji Powiatowej w Krakowie
w dniu 26 marca o godz.17 na hali sportowej naszej szkoły.
Tematem spotkania będzie: „ Cyberprzemoc oraz niewłaściwe zachowania dzieci w sieci”
Termin rekolekcji wielkopostnych w tym roku szkolnym został wyznaczony na 31 marca - 1 kwietnia - 2 kwietnia 2014r. (pon.-środa).
Poniedziałek i środa nie są dniami wolnymi od nauki, lekcje odbywają się zarówno przed jak i po Mszy św.
Poniedziałek 31 marca .
Godz. 9-10 – Nauka rekolekcyjna dla klas I – III.
Godz.10 – 11 – Nauka rekolekcyjna dla klas IV-VI
Godz.11,30 – 12,30 – Nauka rekolekcyjna dla gimnazjum .
Wtorek – 01 kwietnia – Dzień Spowiedzi Świętej.
Godz.10,30- Spowiedź dla klas III i IV , V i VI
Godz.14,30- spowiedź dla dorosłych i dla gimnazjum
Godz.16- Msza św. z nauką dla szkoły podstawowej i gimnazjum.
Środa - 02 kwietnia – Dzień Eucharystyczny .
Godz.9 -10 – Msza święta dla klas I – III
Godz.10 – 11- Msza święta dla klas IV- VI .
Godz.11,30 – 12,30 – Msza święta z nauką dla gimnazjum.
W tym roku szkolnym sprawdzian na zakończenie szkoły podstawowej dla uczniów klas VI odbędzie się 1 kwietnia 2014r.
Dzień ten jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych dla uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum (oprócz klas VI).
Uczennice pracowały pod kierunkiem s. Doroty Szynal.
Dziewczynkom i opiekunce gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
1. nie podlegają postępowaniu rekrutacyjnemu;
2. są przyjmowani z urzędu na podstawie zgłoszenia, które zawiera dane kandydatów i rodziców kandydatów, określone w art. 20u ustawy o systemie oświaty.
Kandydaci zamieszkali poza odwodem gimnazjum:
1. podlegają postępowaniu rekrutacyjnemu,
2. mogą być przyjęci do klasy pierwszej, po przeprowadzeniu postępowania rekrutacyjnego, jeżeli szkoła nadal dysponuje wolnymi miejscami (czyli przyjęła wszystkich chętnych kandydatów zamieszkałych w obwodzie gimnazjum).
Kryteria - w postępowaniu rekrutacyjnym decydują kryteria zawarte w statucie danej szkoły. Statut określa także wymagane dokumenty oraz sposób przeliczania na punkty.
Terminy:
1. postępowania rekrutacyjnego oraz terminy składania dokumentów - w przypadku publicznej szkoły podstawowej - określa statut szkoły;
2. postępowania rekrutacyjnego oraz terminy składania dokumentów - w przypadku publicznego gimnazjum - określa właściwy kurator oświaty;
3. postępowania uzupełniającego - w przypadku gimnazjum wyznacza dyrektor gimnazjum w uzgodnieniu z wójtem (burmistrzem, prezydentem miasta).
Warunkiem przystąpienia do postępowania rekrutacyjnego do gimnazjów jest ukończenie szkoły podstawowej.
W postępowaniu rekrutacyjnym do gimnazjów laureaci konkursów przedmiotowych o zasięgu wojewódzkim lub ponadwojewódzkim są przyjmowani w pierwszej kolejności.
Rozpoczęcie przyjęć do gimnazjum: 3 marca 2014 r.
20 marca 2014 roku
DZIEŃ WIOSENNEGO HOBBITA
Klasy I - III szkoły podstawowej ― zadania plastyczne ― przygotowujemy ilustracje do „Hobbita”
Klasy IV - VI szkoły podstawowej ― tworzymy komiks na podstawie odpowiednich fragmentów utworu
Klasy I - III gimnazjum
― tworzymy plakat filmowy oraz reklamę, która ma przekonać do pójścia do kina na „Hobbita”;
― czteroosobowe zespoły klasowe uczestniczą w konkursie na najlepsze zrozumienie fragmentów tekstu powieści
Przez cały czas będzie towarzyszyła nam kamera filmowa
Wszystkich zapraszamy do zabawy.
W tegorocznych eliminacjach do 59. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego wzięły w Krzeszowicach udział 23 osoby – dzieci i młodzież ze szkół podstawowych i gimnazjów.
W Centrum Kultury i Sportu w Krzeszowicach 4 marca 2014 prezentacje uczestników oceniało jury w składzie:
Teresa Nowak, polonistka
Jolanta Kasprzyk, aktorka
Stanisław Cz. Kurdziel, polonista, publicysta
Nasza uczennica, Karolina Bargieł, otrzymała wyróżnienie, przedstawiając fragment pieśni V „Beniowskiego” Juliusza Słowackiego oraz jedno z zawartych w zbiorze opowiadań Zbigniewa Herberta „Król mrówek”.
Serdeczne gratulacje
Z radością pragnę zawiadomić, że GIMZETKA, gazeta Zespołu Szkół im. Władysława Jagiełły w Tenczynku, znów będzie ukazywać się. Tego trudnego zadania podjęła się klasa Ib gimnazjum. Redaktorami naczelnymi zostali Damian Chowania oraz Piotr Ornacki. Reszta koleżanek i kolegów dzielnie ich wspiera. W poniedziałek, 3 marca 2014 roku, w szkole będzie kolportowany pierwszy po długiej przerwie numer GIMZETKI. Mamy nadzieję, że uda się uczynić z tego periodyku prawdziwy miesięcznik. Zachęcamy przy tym wszystkich chętnych do działań dziennikarskich do współpracy. Jolanta Zawrotniak
UWAGA! UWAGA!
Niniejszym informuje się, że działający w szkole (od niedawna)
KLUB HOBBITA
pod przywództwem Szymona Gędłka (na co dzień ucznia I a gimnazjum)
20 marca 2014 roku
w ramach obchodów nadejścia wiosny
zorganizuje
DZIEŃ WIOSENNEGO HOBBITA,
w ramach którego znajdą się hobbitowe zabawy i konkursy,
między innymi― konkurs na najlepszy strój związany z „Hobbitem” i konkurs wiedzy na temat wyprawy krasnoludzkiej. Spróbujemy też stworzyć nasz szkolny prawdziwie straszny BESTIARIUSZ ( kto nie wie, co to takiego, odsyłamy do słownika lub encyklopedii).
Szczegóły otrzymacie w odrębnych obwieszczeniach, które w najbliższym czasie pojawią się w szkole.
Dyrekcja i nauczyciele zapraszają rodziców na spotkania w ramach dnia otwartego w najbliższą środę, 26 lutego 2014r., w godzinach 17.00-18.00.
W wielu sercach tkwi dziś zadra bólu, smutek refleksji nad kruchością ludzkiego losu, gorycz pytań o sens. Nie czas już na to. Wyrazem mądrości serca i przywiązania jest towarzyszenie zmarłemu na miejsce ostatniego spoczynku, nikt nie powinien podążać w tę swoją ostatnią drogę samotnie.
21 lutego w kościele parafialnym pod wezwaniem świętej Katarzyny w Tenczynku przyjdzie nam o godzinie 14.00 po raz ostatni spotkać się z Bartkiem na mszy świętej i ceremonii odprowadzenia do grobu. O czym zawiadamiamy, wierząc, że wszyscy, którzy znali naszego Małego Przyjaciela, zechcą pomodlić się za Jego Duszę i towarzyszyć Mu w tej najsmutniejszej ze wszystkich dróg.
Dyrekcja i grono pedagogiczne Zespołu Szkół im. Władysława Jagiełły w Tenczynku
Decyzja Małopolskiego Kuratora Oświaty w Krakowie z dnia 3 lutego 2014 r.w sprawie rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych
1. Terminy postępowania rekrutacyjnego do szkół ponadgimnazjalnych dla młodzieży na podbudowie programowej gimnazjum: licea ogólnokształcące, technika i zasadnicze szkoły zawodowe.
Od 14 kwietnia do 25 czerwca 2014 r. do godz. 13.00 – składanie dokumentów (zgłoszenie i wniosek),
od 27 czerwca 2014 r. do 3 lipca 2014 r. do godz. 14.00 – dostarczenie do wybranych szkół kopii świadectwa i zaświadczenia o wyniku egzaminu gimnazjalnego.
4 lipca 2014 r. – podanie wyników postępowania kwalifikacyjnego do publicznej wiadomości w formie list kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych.
Do 8 lipca 2014 r. godz. 12.00 – potwierdzanie woli podjęcia nauki w danej szkole przez kandydatów umieszczonych na listach zakwalifikowanych do przyjęcia, poprzez dostarczenie oryginału świadectwa ukończenia gimnazjum i oryginału zaświadczenia o wynikach egzaminu gimnazjalnego.
10 lipca 2014 r. do godz. 12.00 – podanie do publicznej wiadomości list kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych.
Od 11 lipca 2014 r. do 29 sierpnia 2014 r. – postępowanie uzupełniające.
Przyznawanie punktów w postępowaniu rekrutacyjnym.
Powered by aSc EduPage