- Godziny pracy
- TELEFONY ZAUFANIA
- Ankiety
- Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego
- Gry komputerowe – rozrywka czy uzależnienie?
- Reaguj na przemoc wobec dzieci!
- Międzynarodowy Dzień Tolerancji
- Rodzicu co Ty wiesz o swoim dziecku... Wyniki badań.
- Techniki radzenia sobie ze stresem.
- DEPRESJA
- Światowy Dzień Zespołu Downa
- Niech wiedzą, że po najlepsze słowa wraca się do domu
- 10 października - Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego.
RODZICU !
Pamiętaj, że dla dzieci w wieku (3-6lat) czas spędzony przed ekranem wynosi maksymalnie 30 minut dziennie. W wieku wczesnoszkolnym (7-12 lat) maksymalny czas, który mogą spędzać przed ekranem komputera, wynosi 30-60 minut dziennie, starsze dzieci i nastolatki mogą korzystać z urządzeń cyfrowych nie więcej niż dwie godziny dziennie. Ponadto ten czas również powinniśmy dzielić na mniejsze fragmenty.
Pamiętajmy, że przy grach widnieją oznaczenia wiekowe i deskryptory treści!
Bardzo istotne jest to w jaką grę, gra nasze dziecko. Jeżeli obserwujemy zmianę zachowania, obniżoną koncentrację, wzrost wagi, obniżone chęci do aktywności fizycznej (jakiejkolwiek), pogorszoną postawę ciała, ból oczu, pogorszenie wzroku, agresję. Najprawdopodobniej jest to znak, że spędza za dużo czasu przed ekranem telewizora, komputera, tabletu czy telefonu.
Jeżeli jednak decydujemy się na przyzwolenie na granie, koniecznie zainteresujmy się w co gra nasze dziecko. Każde z dzieci jest inne i nie wszystkie będą w stanie dobrze rozróżnić fikcję od świata rzeczywistego. Rozmowa na temat gier może być też świetną okazją do zbliżenia się i poprawienia relacji.
ALE PAMIĘTAJMY O JEDNYM – SŁUCHAJMY
Ponieważ często słuchamy, a nie słyszymy….