• Profil szkoły

• Misja Szkoły

Tworzenie szkoły bezpiecznej i przyjaznej, która umożliwia wszechstronny rozwój uczniów oraz dobrze przygotowuje ich do dalszego kształcenia.

Szkoła Podstawowa w Tenczynku im. Władysława Jagiełły

Na naszą siedzibę składają się 2 części: stara, która powstała jeszcze w XIX w. oraz nowa oddana do użytku w 1996 roku.

W "starej szkole" mieszczą się sale edukacji wczesnoszkolnej, sekretariat, gabinet dyrekcji, świetlica oraz sklepik.

"Nowa szkoła" jest dużo większa od "starej", a w związku z tym jest tam więcej pomieszczeń. W nowszej części znajdują się sale lekcyjne, pracownia komputerowa, biblioteka, szatnie ...

W 2007 roku szkoła wzbogaciła się o halę sportową, z widownią i zapleczem sanitarnym.

W naszej szkole uczy się 363 dzieci i młodzieży. Większość z nich to mieszkańcy Tenczynka, część uczniów to osoby z pobliskiej wsi Rudno. W Szkole Podstawowej w Tenczynku pracuje 37 wysoko wykwalifikowanych nauczycieli .