• Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu na kalendarz adwentowy.

• 18.12.2023
        • Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu na kalendarz adwentowy. Prace są bardzo oryginalne i pomysłowe, a także niezwykle starannie wykonane. Można je podziwiać przy wejściu do szkoły. A nagrody w konkursie zostaną wręczone na piątkowym apelu świątecznym.

• Akcja "Kartka za kartkę"

• 18.12.2023
        • Uczniowie klasy 7a i 7b, uczestniczący w dodatkowych zajęciach rozwijających z języka niemieckiego, włączyli się w tym roku w akcję "Kartka za kartkę". Akcja polega na wymianie kartek świątecznych pomiędzy szkołami z całej Polski. Pięknie, ręcznie wykonane kartki ( tu szczególne podziękowania należą się Pani Beacie Szczurek i Pani Anecie Karcz-Paduli, pod których czujnym okiem one powstały) uzupełnili życzeniami świątecznymi w języku niemieckim, prawidłowo zaadresowali, a następnie z pomocą Pani sekretarki Agnieszki Baran wysłali do różnych szkół. Poniżej prezentujemy przepiękne kartki, które już dotarły do Naszej szkoły.

• Lekcji biblioteczna klasy 3b w MGBP w Tenczynku.

• 18.12.2023
        • Dzisiaj klasa 3 B "wędrowała" po Filipowicach na lekcji bibliotecznej w MGBP w Tenczynku. Filipowickie tufy, węgiel kamienny i historia jego powstania, czyli opowieści o lesie węglowym (350 mln lat temu) były tematem naszego spotkania. Pani Danusia snuła bardzo ciekawe opowieści. Wróciliśmy z nowym bagażem wiadomości. Pani Danucie i Pani Ewie bardzo dziękujemy

• „Klasowa Wigilia bez plastiku”

• 13.12.2023
        • Zapraszamy wszystkie klasy do dołączenia do ogólnopolskiej akcji „Klasowa Wigilia bez plastiku”.
          Nasze działania, nawet te najmniejsze, mogą przyczynić się do zmniejszenia degradacji środowiska naturalnego. W trosce o przyszłe pokolenia musimy działać tu i teraz!

• WSZAWICA – choroba zakaźna!

• RODZICU, BĄDŹ CZUJNY!
          1. Dziecko zarażone wszami głowowymi często drapie się po głowie.
          2. Świąd i pieczenie skóry jest spowodowany substancją, którą wydziela
          wesz głowowa. Może być to przyczyną frustracji dziecka i utrudniać mu
          koncentrację podczas lekcji.
          3. Wszawicą może zarazić się zarówno uczeń, który ma długie, jak i krótkie
          włosy.
          4. Czystość włosów nie ma wpływu na podatność na infekcję.
          5. Wszawica najczęściej dosięga dzieci między 3 a 12 rokiem życia.
          MIEJ ŚWIADOMOŚĆ, CZEGO SIĘ OBAWIAĆ
          1. Wszy głowowe mają barwę brązową lub szarą. Wielkością i kształtem
          przypominają ziarenka sezamu.
          2. Wszy głowowe nie potrafią skakać lub latać. Ich jedynym sposobem
          poruszania się jest pełzanie.
          3. Jaja wszy są nazywane gnidami. Mają one wielkość główki od szpilki
          i wytwarzają substancję kleistą, która zwiększa ich przyczepność do
          włosów.
          4. Zarówno wszy, jak i gnidy głowowe mogą nie być dostrz

• Warsztaty tworzenia ozdób świątecznych 🎇

• 11.12.2023
        • 11 grudnia w klasie 3a odbyły się warsztaty tworzenia ozdób świątecznych poprowadzone przez
          p. Beatę Sobulę oraz p. Amelię Kuźnik. Podczas warsztatów dzieci z ogromnym zaangażowaniem tworzyły choinki, bombki, świąteczne skrzaty i stroiki. Dzięki przyjaznej atmosferze podczas zajęć uczniowie mogli poczuć magię zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia i cieszyć się nią wspólnie z rówieśnikami.

• TURNIEJ MIKOŁAJKOWY 🎅„TRZECH GIER”

• 11.12.2023
        • Bardzo dziękujemy pani Katarzynie Pudełek i pracownikom banku BNP PARIBAS za wsparcie i
          możliwość uczestnictwo w projekcie, wszystkim uczestnikom i naszym nauczycielom wychowania
          fizycznego, Joannie Synowiec i Maciejowi Miśkowiczowi za zorganizowanie
          turnieju mikołajkowego TRZECH GIER.

Wszyscy wiemy, że wychowanie fizyczne odgrywa ważną rolę w rozwoju uczniów, wspomaga

• Czuwają nad nami dzień i noc, zawsze gotowi nieść pomoc.

• 08.12.2023
        • Dziękujemy naszym niezawodnym STRAŻAKOM z OSP TENCZYNEK,🚒🚒🚒🚒 za usunięcie sopli zagrażającym naszemu bezpieczeństwu. Na Was zawsze możemy liczyć!

Pamiętajmy ❗❗❗

Zimowy krajobraz może się podobać, ale bywa także śmiertelnie niebezpieczny.

• Konkurs " Eko- stroik z rolek po papierze toaletowym"

• 08.12.2023
        • Zapraszamy wszystkich uczniów z naszej szkoły do wzięcia udziału w konkursie na
          " Eko- stroik z rolek po papierze toaletowym" Do wykonania stroików potrzebujemy rolek po papierze toaletowym ,tekturkę, klej na gorąco ,złoty lub w inny kolorze spray, farby oraz różne ozdoby np.szyszki i orzechy. Oto kilka przykładów jak może wyglądać taki stroik.Na wasze stroiki czekamy do 18 grudnia.Życzymy dobrej kreatywnej zabawy!!!

• Nasza zima..... nie taka zła.

• 08.12.2023
        • Korzystając z uroków zimy, uczniowie klas IIIA oddali się zimowemu szaleństwu lepiąc śnieżne kule, rzucając śnieżkami, robiąc na śniegu"Aniołki". Było mnóstwo śmiechu i radości. Zabawy na świeżym powietrzu, które dzieci uwielbiają, to nie tylko przyjemność ale i zdrowie!

• Święty Mikołaj wie, co robi!!!

• 08.12.2023
        • Święty Mikołaj zabrał Uczniów Klasy VA na integracyjną imprezę do Restauracji Red Bowling Club w Krzeszowicach. Gra w kręgle przyniosła wiele emocji!!! Po rozgrywkach był czas na pyszną przekąskę. Pani z restauracji pochwaliła nas za piękne zachowanie- cóż, Święty Mikołaj wie, co robi!!!

• Media społecznościowe

Poniedziałek 06.05.2024