Dyrektor i nauczyciele Zespołu Szkół w Tenczynku serdecznie dziękują p. Dorocie Kurdziel, p. Monice Dudek i p. Marii Dębskiej za upieczenie przepysznych obwarzanków i podzielenie się z nami tymi pysznościami i Tradycją naszego regionu.
Dyrektor i nauczyciele Zespołu Szkół w Tenczynku serdecznie dziękują p. Dorocie Kurdziel, p. Monice Dudek i p. Marii Dębskiej za upieczenie przepysznych obwarzanków i podzielenie się z nami tymi pysznościami i Tradycją naszego regionu.
Poniżej zamieszczamy do pobrania karty zapisu do naszej szkoły, odpowiednio do szkoły podstawowej oraz do gimnazjum
Kolejny raz nasza szkoła jest organizatorem Konkursu Pięknego Czytania dla klas I-III szkół podstawowych.
Regulamin konkursu.
Zespół Szkół w Tenczynku
ul. Szkolna 6
32-067 Tenczynek
woj. małopolskie
z dopiskiem „Konkurs Pięknego Czytania”
Poniedziałek
Kl. I-III sp
8.00-9.00 - lekcje wg, podziału godzin
9.00-10.00 - nauka rekolekcyjna
od 10.00 - lekcje wg, podziału godzin do 11.30
kl. IV-VI sp
8.00-10.00 - lekcje wg, podziału godzin
10.00-11.00 - nauka rekolekcyjna
od 11.00 - lekcje wg, podziału godzin do 11.30
gimnazjum
8.00-11.30 - lekcje wg, podziału godzin
11.30-12.30 - nauka rekolekcyjna
zajęcia świetlicowe od 11.30 do 15.30
odwóz młodzieży do Rudna godz. 12.45
Wtorek
Kl. I-II sp
8.00-11.30 - lekcje wg, podziału godzin
kl. III i kl. IV-VI sp
8.00-10.30 - lekcje wg, podziału godzin
10.30-nabożeństwo i spowiedź
gimnazjum
8.00-11.30 - lekcje wg, podziału godzin
zajęcia świetlicowe od 11.30 do 15.30
odwóz młodzieży do Rudna godz. 12.00
Środa
Kl. I-III sp
8.00-9.00 - lekcje wg, podziału godzin
9.00-10.00 - nauka rekolekcyjna
od 10.00 - lekcje wg, podziału godzin do 11.30
kl. IV-VI sp
8.00-10.00 - lekcje wg, podziału godzin
10.00-11.00 - nauka rekolekcyjna
od 11.00 - lekcje wg, podziału godzin do 11.30
gimnazjum
8.00-11.30 - lekcje wg, podziału godzin
11.30-12.30 - nauka rekolekcyjna
zajęcia świetlicowe od 11.30 do 15.30
odwóz młodzieży do Rudna godz. 12.45
Miło nam poinformować, że nasza szkoła otrzymała certyfikat w konkursie „Szkoła Promująca Zalecenia Europejskiego Kodeksu Walki z Rakiem”. Konkurs był zorganizowany przez Kuratorium Oświaty w Krakowie i Wojewódzki Szpital im. św. Łukasza w Tarnowie
1 marca 2013 roku w konferencji podsumowującej realizację III edycji projektu upowszechniania zaleceń Europejskiego Kodeksu Walki z Rakiem, uczestniczyli przedstawiciele Ministerstwa Zdrowia, Ministerstwa Edukacji Narodowej, Posłowie na Sejm RP i Senatorowie województwa małopolskiego, przedstawiciele Wojewody i Marszałka Małopolskiego, Wiceprezydent Miasta Tarnowa, Dyrektor Wojewódzkiego Szpitala im. św. Łukasza w Tarnowie, Kierownik Tarnowskiego Ośrodka Onkologicznego oraz Małopolski Kurator Oświaty i Dyrektor Delegatury KO w Tarnowie. Gościem honorowym był współautor i redaktor Europejskiego Kodeksu Walki z Rakiem prof. dr hab. n. med. Witold Zatoński, który wygłosił wykład „Zdrowie Polaków”.
„Możemy ocenić serce człowieka po tym, jak traktuje zwierzęta.”
Nasza szkoła wzięła udział w akcji "Gwiazdka dla zwierzaka 2012", zorganizowanej przez Krakowskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami, Schronisko Dla Bezdomnych Zwierząt przy ul Rybnej 3.
Uczniowie naszej szkoły rozpropagowali ideę pomocy i nagłośnili całą akcję poprzez plakaty i apele do uczniów. Odzew był niesamowity. W ciągu miesiąca zebraliśmy kilkanaście kilogramów suchej karmy i mnóstwo konserw dla psów i kotów. Wśród darów były także posłania, zabawki i miski.
Ze schroniska otrzymaliśmy "Certyfikat Wielkiego Serca", który dedykujemy wszystkim zaangażowanym uczniom, ich Rodzicom oraz Nauczycielom.
WSZYSTKIM DARCZYŃCOM JESZCZE RAZ
S E R D E C Z N I E D Z I Ę K U J E M Y !!!
Od niepamiętnych już czasów, w nocy z wtorku na środę, zawsze po trzeciej niedzieli postu, na drzewach w Rudnie pojawiają się związane w pęki obwarzanki. Tymi słodkimi ciasteczkami okrasza się dzieciom czas postu i wyrzeczeń.
Dawniej okres postu był bardzo ciężki, z końcem karnawału wszystkie naczynia, garnki, a nawet łyżki były dokładnie myte i wyparzane, by nigdzie nie została nawet odrobina tłuszczu.
Posiłki były bardzo ubogie, składały się głównie z kaszy, ziemniaków i warzyw. Dlatego taki słodki akcent w śródpościu dawał im dużo radości. Tuż po wschodzie słońca wybiegały z domów, by pozbierać przysmaki. Śmiechu i radości było co niemiara. Na pytanie, kto je zawiesił, starsi opowiadali, że to kawki pieką je w nocy na zamku w Rudnie i przynoszą dzieciom. Mali mieszkańcy Rudna wierzyli, a nawet wieczorem z wtorku na środę, widzieli smużki dymu unoszące się nad ruinami.
P. Kurdziel- klasa IIb
Tym razem kawki upiekły obwarzanki dla uczniów z kasy Ia i Ib Szkoły Podstawowej w Tenczynku.
Uczennica naszej szkoły Hanna Piechota zakwalifikowała się do finału wojewódzkiego zawodów w narciarstwie alpejskim. Mniej szczęścia mieli pozostali nasi reprezentanci: Jan Piechota, Kacper Korta i Natalia Korta, którzy zakończyli zawody w pierwszej dziesiątce zawodników. Jednak nie wystarczyło to, aby awansować do zawodów wojewódzkich.
Dzięki dobrym wynikom uczniów nasza szkoła w narciarstwie alpejskim zajmuje 7 miejsce wśród szkół powiatu krakowskiego.
Opiekunem uczniów jest p. Magdalena Piechota.
Bardzo dziękujemy rodzicom, p. Urszuli Satorze i p. Tomaszowi Piechocie, za dowiezienie naszych reprezentantów na miejsce zawodów.
W poniedziałek, 4 marca 2013 r., po raz ostatni w tym roku szkolnym będzie przeprowadzona akcja zbiórki makulatury na potrzeby dzieci, objętych opieką Fundacji Przyjazny Świat Dziecka.
Prosimy o przynoszenie makulatury związanej, zważonej i podpisanej, gdyż dla uczniów, którzy przynieśli największą ilość makulatury w ramach akcji, przewidziane są nagrody.
O wynikach akcji napiszemy także na stronie naszej szkoły.
W środę, 27 lutego 2013 r., zapraszamy rodziców na spotkanie z nauczycielami w godzinach 17.00- 18.00.
Jak co roku zachęcamy uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału w Ogólnopolskim Konkursie Geologiczno-Środowiskowym.
Konkurs organizowany jest przez Państwowy Instytut Geologiczny.
Konkurs przeprowadzany jest z podziałem na kategorie wiekowe:
szkoła podstawowa - uczniowie klas IV-VI - konkurs plastyczny
gimnazjum - konkurs wiedzy.
Termin nadsyłania prac upływa 29 marca 2013 r.
Więcej informacji na stronie konkursu
Opiekunem części plastycznej jest p.Aneta Karcz-Padula, a części wiedzowej p. Anna Zimnal.
We wtorek, 12 lutego 2013 r., uczniowie naszej szkoły brali udział w zawodach w narciarstwie alpejskim.
Jan Piechota oraz Kacper Korta ze szkoły podstawowej zajęli odpowiednio 1 i 2 miejsce, natomiast z gimnazjum Maciej Kruk 1 miejsce, Hanna Piechota - 4, a Natalia Korta 6 miejsce.
Uczniowie ci będą reprezentowali naszą szkołę i gminę na zawodach powiatowych.
Cieszymy się z sukcesu i gratulujemy, a 25 i 26 lutego będziemy trzymać kciuki za powodzenie w zawodach powiatowych.
Opiekunem uczniów jest p. Magdalena Piechota.
W szkole mamy niemało utalentowanych uczniów, także w dziedzinie fotografii. Prace wielu z nich możecie oglądać na korytarzach szkoły oraz w galerii naszej strony. Dziś w galerii polecam fotografie Oliwii z klasy VI.
Z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu
zapraszamy uczniów gimnazjum
do wzięcia udziału
w konkursie
na prezentację multimedialną pt.
„SERFUJĘ RESPEKTUJĘ”
Prace można wykonać
w zespołach max. 4 osobowych
Termin oddania prac upływa
15 lutego 2013 r.
Dla najlepszych przewidziano nagrody
Małopolski Kurator Oświaty wydał rozporządzenie w sprawie terminów rekrutacji na rok szkolny 2013/2014, terminów składania dokumentów i potwierdzania woli podjęcia nauki w danej szkole, sposobów przeliczania na punkty ocen z języka polskiego, trzech wybranych zajęć edukacyjnych i wyników egzaminu gimnazjalnego, sposobów punktowania innych osiągnięć kandydatów oraz zasad rekrutacji.
Poniżej przedstawiam fragmenty dotyczące rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych.
Ważne terminy:
1) od 6 maja 2013 r. do 26 czerwca 2013 r. do godz. 15.00 - składanie dokumentów do wybranych szkół. Kandydaci kończący gimnazjum, które objęte jest systemem rekrutacji elektronicznej, dokonują rejestracji w macierzystym gimnazjum. W przypadku, gdy tylko wybrane szkoły ponadgimnazjalne objęte są tym systemem, a gimnazjum nie jest objęte, kandydaci składają podanie wyłącznie w szkole pierwszego wyboru;
2) do 27 czerwca 2013 r. do godz. 15.00 - dokonywanie ewentualnych zmian w decyzji o wyborze szkoły.
3) Od 28 czerwca 2013 r. do 2 lipca 2013 r. do godz. 15.00 - dostarczenie do wybranych szkół kopii świadectwa i zaświadczenia o wyniku egzaminu gimnazjalnego – z wyjątkiem szkół będących w systemie rekrutacji elektronicznej,
4) 4 lipca 2013 r. godz. 9.00 - ogłoszenie przez szkolne komisje rekrutacyjno- kwalifikacyjne list kandydatów zakwalifikowanych do oddziałów klasy pierwszej oraz listy kandydatów niezakwalifikowanych do przyjęcia do oddziałów klasy pierwszej
5) do 8 lipca 2013 r. do godz. 14.00 - potwierdzanie woli podjęcia nauki w danej szkole przez kandydatów umieszczonych na listach zakwalifikowanych do przyjęcia, poprzez dostarczenie oryginału świadectwa ukończenia gimnazjum i oryginału zaświadczenia o wynikach egzaminu gimnazjalnego oraz karty informacyjnej,
6) 9 lipca 2013 r. do godz. 12.00 - ogłoszenie przez szkolne komisje rekrutacyjno- kwalifikacyjne list przyjętych do szkoły
7) do 11 lipca 2013 r. do godz. 10.00 - składanie przez uczniów nieprzyjętych do wybranej szkoły oryginałów dokumentów do szkół, które dysponują wolnymi miejscami,
8) 12 lipca 2013 r. do godz. 13.00 - ogłoszenie przez szkolne komisje rekrutacyjno- kwalifikacyjne list przyjętych do szkoły
9) od 27 sierpnia 2013 r. do 30 sierpnia 2013 r. - dodatkowa rekrutacja.
Składanie dokumentów
1. Kandydaci do szkół ponadgimnazjalnych dla młodzieży mogą składać dokumenty, do co najwyżej trzech szkół, z zastrzeżeniem ust. 5 i 6. Pod
pojęciem „szkoła ponadgimnazjalna” rozumie się szkołę samodzielną lub każdą szkołę wchodzącą w skład zespołu szkół.
2. Kandydaci zainteresowani więcej niż jednym oddziałem w wybranej szkole w podaniu wskazują kolejno interesujące go oddziały.
3. Kandydaci składający dokumenty do wybranej szkoły posługują się trzema kopiami świadectwa ukończenia gimnazjum poświadczonymi przez dyrektora gimnazjum oraz trzema kopiami zaświadczenia o wynikach egzaminu gimnazjalnego poświadczonymi przez dyrektora gimnazjum z zastrzeżeniem ust. 5.
4. Oryginał świadectwa ukończenia gimnazjum wraz z oryginałem zaświadczenia o wynikach egzaminu gimnazjalnego należy złożyć w wybranej szkole, w której uczeń potwierdza wolę podjęcia nauki z zastrzeżeniem ust.5.
5. Kandydaci do szkół ponadgimnazjalnych, które objęte są systemem rekrutacji elektronicznej, dokonują rejestracji internetowej do trzech szkół. W obrębie jednej szkoły mają możliwość wyboru dowolnej liczby oddziałów.
6. Kandydatów do szkół, które objęte są systemem rekrutacji elektronicznej, obowiązuje ujednolicone „podanie o przyjęcie do szkoły”, które składają w szkole pierwszego wyboru według wzoru stanowiącego
7. Do wybranych szkół, które objęte są systemem rekrutacji elektronicznej, nie obowiązuje kandydatów składanie kopii świadectwa oraz kopii zaświadczenia o wynikach egzaminu gimnazjalnego.
8. Informacje o kandydatach ubiegających się o przyjęcie do szkół, które objęte są systemem rekrutacji elektronicznej, wprowadzają do systemu rekrutacyjnego tylko gimnazja objęte tym systemem.
9. Wszystkie informacje dotyczące kandydatów z gimnazjów spoza systemu elektronicznej rekrutacji ubiegających się do szkół, które objęte są systemem rekrutacji elektronicznej, wprowadzają szkoły pierwszego wyboru.
10. Informacje o ewentualnych zmianach wprowadza kandydat za pośrednictwem szkoły, która wprowadziła jego dane do systemu.
Zasady przeliczania punktów
1. W rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych dla młodzieży w województwie małopolskim ustala się następujący sposób przeliczania na punkty ocen z języka polskiego i trzech wybranych obowiązkowych zajęć edukacyjnych
oraz wyników egzaminu przeprowadzonego w ostatnim roku nauki w gimnazjum: 200 pkt. - maksymalna liczba punktów możliwa do uzyskania w postępowaniu rekrutacyjno-kwalifikacyjnym za oceny z języka polskiego i trzech wybranych obowiązkowych zajęć edukacyjnych, a także za wyniki egzaminu przeprowadzanego w ostatnim roku nauki w gimnazjum oraz za szczególne osiągnięcia kandydatów, w tym:
1) 100 pkt. - liczba punktów możliwa do uzyskania za egzamin przeprowadzony w ostatnim roku nauki w gimnazjum (zawarta w zaświadczeniu o szczegółowych wynikach egzaminu);
2) 100 pkt. - liczba punktów możliwa do uzyskania za oceny na świadectwie ukończenia gimnazjum z języka polskiego i trzech obowiązkowych zajęć edukacyjnych wskazanych w statucie szkoły oraz szczególne osiągnięcia ucznia wymienione w świadectwie ukończenia gimnazjum.
2. Wyniki egzaminu gimnazjalnego wyrażone w skali procentowej dla zadań z zakresu:
1) język polski,
2) historia i wiedza o społeczeństwie,
3) matematyka,
4) przedmioty przyrodnicze (biologia, geografia, fizyka, chemia),
5) język obcy nowożytny na poziomie podstawowym, przelicza się na punkty według zasady, że z każdego zakresu można uzyskać maksymalnie 20 punktów - jeden procent w każdym z zakresów odpowiada 0,2 punktu.
3. Sposób przeliczania na punkty ocen z języka polskiego i trzech wybranych obowiązkowych zajęć edukacyjnych:
1) celujący – 20 pkt.
2) bardzo dobry – 18 pkt.
3) dobry – 15 pkt.
4) dostateczny – 10 pkt.
5) dopuszczający – 2 pkt.
4. Kandydatom do szkół ponadgimnazjalnych, zwolnionym z egzaminu gimnazjalnego, liczbę punktów uzyskanych z języka polskiego i trzech wybranych zajęć edukacyjnych do celów rekrutacyjnych mnoży się przez dwa.
5. Za szczególne osiągnięcia ucznia wymienione w świadectwie ukończenia gimnazjum kandydat może uzyskać co najwyżej 20 pkt. przy czym:
1) za ukończenie gimnazjum z wyróżnieniem - 5 pkt.
2) za udział w konkursach organizowanych przez kuratora oświaty w tym:
a) finalista konkursu ponadwojewódzkiego - 10 pkt.
b) finalista konkursu wojewódzkiego - 8 pkt
3) za osiągnięcia wpisane na świadectwie do 7 pkt. - zgodnie z załącznikiem nr 5.
6. W przypadku, gdy kandydat uzyskał w okresie trzech lat kilka lokat punktowanych w tym samym konkursie, zgodnie z ust. 4, pkt. 2 i 3, uznaje się tylko jedną, najwyższą lokatę.
Do podania o przyjęcie do szkoły ponadgimnazjalnej należy dołączyć:
1) poświadczoną kopię świadectwa ukończenia gimnazjum;
2) poświadczoną kopię zaświadczenia o wyniku egzaminu gimnazjalnego;
3) w przypadku ubiegania się o przyjęcie do szkoły prowadzącej kształcenie zawodowe zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań zdrowotnych do kształcenia w określonym zawodzie;
4) w przypadku kandydatów z wadami słuchu, wzroku, narządów ruchu i innymi schorzeniami orzeczenie kwalifikacyjne publicznej poradni psychologiczno-pedagogicznej, w tym publicznej poradni specjalistycznej;
5) zaświadczenie/zaświadczenia o uzyskaniu tytułu laureata lub finalisty konkursów, o których mowa w § 7 ust. 4 pkt. 2;
6) inne dokumenty wymagane przez szkołę, zwłaszcza dla kandydatów do szkół i klas sportowych oraz szkół mistrzostwa sportowego.
1. Dokumentami potwierdzającym wolę podjęcia nauki w wybranej szkole ponadgimnazjalnej są: oryginał świadectwa ukończenia gimnazjum i oryginał zaświadczenia o wynikach egzaminu gimnazjalnego.
2. Do dokumentów, o których mowa w ust. 1, kandydat dołącza kartę informacyjną
Przygotowała: AZ
W tym roku Dzień Bezpiecznego Internetu będzie obchodzony 5 lutego 2013 r. Nasza szkoła po raz kolejny będzie uczestniczyć w tej ważnej inicjatywie.
Tematem przewodnim międzynarodowego Dnia Bezpiecznego Internetu są prawa i obowiązki cyfrowego obywatela. Wszystkie działania będą realizowane pod hasłem "Serfuję. Respektuję". Podczas tegorocznych obchodów DBI chcemy zwrócić uwagę na to, że każdy internauta ma prawo wykorzystywać potencjał sieci do samorealizacji, zdobywania informacji, nauki czy zabawy - ponosi jednak odpowiedzialność za swoje działania w Internecie. Podczas serfowania w Sieci powinien pamiętać o szanowaniu innych jej użytkowników i respektowaniu ich praw.
Uczennica naszej szkoły Sara Bodzenta z klasy 1 a gimnazjum zajęła 1 miejsce w gminnych zawodach tenisa stołowego. Oznacza to także, że zakwalifikowała się do zawodów powiatowych.
Bardzo Sarze gratulujemy, cieszymy się z jej zwycięstwa i życzymy dalszych sukcesów.
Opiekunem Sary jest p. Zbigniew Lecznar.
Tradycją w naszej szkole stało się, że uczniowie klas gimnazjalnych organizują dla swoich młodszych kolegów zabawę karnawałową.
Tak stało się także w tym roku. 31 stycznia 2013 r. uczennice z klasy I a gimnazjum przygotowały szereg zabaw przy muzyce, specjalnie dobranej dla dzieci.
Uczestników balu zaproszono także do udziału w wielu konkursach z nagrodami.
Dzieci dobrze się bawiły, a dziewczętom z I a należą się wyrazy uznania za znakomite zorganizowanie imprezy dla uczniów klas I-III szkoły podstawowej.
W dniu 7 lutego 2013 r. o godz. 17.00 w szkole odbędzie się zebranie Rady Rodziców, w celu omówienia bieżących spraw szkoły.
UCZNIOWIE
Małopolskie Stowarzyszenie Matematyczne KANGUR ma przyjemność poinformować, że
21 marca 2013 roku
odbędzie się w Polsce XXII edycja
Międzynarodowego Konkursu Matematycznego KANGUR 2013
Konkurs KANGUR 2013 organizowany jest pod patronatem Rady Europy, a w 1994 roku został wpisany do kalendarza imprez Organizacji Narodów Zjednoczonych do Spraw Oświaty, Nauki i Kultury (UNESCO).
Inicjatorem Międzynarodowego Konkursu „Kangur Matematyczny” jest Stowarzyszenie „Kangourou Sans Frontières” z siedzibą w Paryżu. Konkurs przeprowadzany jest jeden raz w roku jednocześnie we wszystkich uczestniczących w nim krajach.
W Polsce głównym organizatorem Konkursu jest Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych, które przeprowadza Konkurs pod patronatem Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.
W 2012 roku w konkursie wzięło udział ponad 317 000 polskich uczniów ze szkół podstawowych, gimnazjów, liceów, techników i szkół zawodowych.
W części Małopolski obejmującej Państwa szkołę Konkursy organizuje Komitet Regionalny z siedzibą w Krakowie pod patronatem Instytutu Matematyki Uniwersytetu Jagiellońskiego.
W konkursach może uczestniczyć każdy uczeń, bez względu na wyniki w nauce i osiągnięcia na lekcjach matematyki.
Atrakcyjne zadania konkursowe popularyzują wiedzę matematyczną, mobilizują do rozwijania zainteresowań, umożliwiają sprawdzenie umiejętności i stwarzają szansę zdobycia cennych nagród w postaci obozów zagranicznych i krajowych oraz wyjątkowych nagród rzeczowych.
Każdy uczestnik Konkursu KANGUR otrzyma w momencie rozpoczęcia Konkursu upominek. W tym roku jest to układanka logiczna.
Mamy nadzieję, że dzień konkursów KANGUR stanie się w Państwa szkole prawdziwym
Ś W I Ę T E M M A T E M A T Y K I .
Zgłoszenie wraz z wpłatą 8zł. do 25 stycznia 2013r. do p. Anny Łukasik
Powered by aSc EduPage