• "Jasełka 2020"

Drodzy Rodzice, Drodzy Pracownicy, Drodzy Uczniowie, zamieszczając link do „Jasłek” przygotowanych przez  naszych uczniów pod czujną opieką księdza Łukasza Kopczyńskiego i siostry Stanisławy Homoncik, przyłączamy się do życzeń i dzielimy się atmosferą świąt. Pragniemy przy tym podziękować wszystkim, którzy do realizacji przedstawienia się przyczynili – Panu Grzegorzowi Żbikowi, który nagrał i zmontował materiał, Pani Joannie Skotnicznej za wsparcie kolędników grą na skrzypcach, Pani Katarznie Polak za grę na gitarze.

Mamy nadzieję, że w tych dziwnych czasach takie uczczenie Świąt Bożego Narodzenia przypadnie wszystkim do gustu, a trud realizatorów zostanie opatrzony dobrym przyjęciem.

Dyrekcja Szkoły Podstawowej im. Władysława Jagiełły w Tenczynku

• Życzenia świateczne od klasy 3b

Anioł pasterzom mówił:

Chrystus się wam narodził

w Betlejem, nie bardzo podłym mieście.

Narodził się w ubóstwie,

Pan wszego stworzenia.

Niech nasze konkursowe Anioły prowadzą wszystkich

do radosnych Świąt Bożego Narodzenia.

Dyrekcji, Nauczycielom, Pracownikom Szkoły Podstawowej,

Koleżankom i Kolegom oraz ich Rodzinom

życzymy

zdrowia, spokoju, pogody ducha nadziei i miłości

na czas nadchodzących świąt i w całym 2021 roku.

Klasa 3 B

• Konkurs na logo projektu Erasmus+ w naszej szkole rozstrzygnięty

MIło nam donieść, że konkurs na logo projektu Erasmus + "Playing for Chance" w naszej szkole został rozstrzygnięty. W konkursie zagłosowały 332 osoby. Wszystkim głosującym serdecznie dziękujemy.

Tak szerokie jury wybierało spośród 18 prac nadesłanych na konkurs. Wszystkie loga były znakomite, autorom bardzo dziękujemy.

Najwięcej głosów jury uzyskało logo przygotowane przez Maję Kadłuczkę, kolejne miejsca to logo Weroniki Wąsikiewicz oraz Maxa Witka. Serdecznie gratulujemy.

Prace te zostały wysłane do Czech, będą rywalizować z pracami z krajów partnerskich w głosowaniu ogólnoprojektowym. Zwycięzcy otrzymają także cenne nagrody.

• Ogólnopolski Konkurs Nauk Przyrodniczych „Świetlik”

Z przyjemnością dzielimy się informacją o sukcesach naszych uczniów w XIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Nauk Przyrodniczych „Świetlik”, który odbył się 9 września 2020 r.

Kolejny raz uczniowie z sukcesem brali udział w tym ogólnopolskim konkursie. W tym roku naszą szkołę reprezentowały 33 osoby z klas II – VII.

Oto najwyższe wyniki, jakie uzyskali nasi uczestnicy:

W kategorii klas III:

-nagroda główna – Bartosz Madej

-nagroda – Barbara Miler

-wyróżnienie – Iga Mazur

-wyróżnienie – Paweł Stokłosa

W kategorii klas IV:

- wyróżnienie- Hanna Bułat

W kategorii klas VI:

-nagroda – Izabela Skorek

Dziękujemy wszystkim uczniom za udział i godne reprezentowanie naszej szkoły. Serdecznie gratulujemy!

Koordynatorki konkursu

Magdalena Zachwieja

Bernarda Tusz

• Odeszła Pani Teresa Czerny

Czas nikogo nie szczędzi, a ostatnio coraz częściej dowiadujemy się o odejściu ludzi znanych, lubianych, szczególnie uzdolnionych, odciskających swój ślad w życiu społeczeństwa i pozostawiających po sobie lukę trudną do zapełnienia.

Właśnie dowiedzieliśmy się o odejściu wyjątkowej osoby, zasłużonej dla Tenczynka i Krzeszowic, pani Teresy Czerny, lwowianki z urodzenia, krzeszowiczanki z wyboru. Osoby powszechnie szanowanej  i zaangażowanej do  ostatnich chwil w działalność społeczną, wrażliwej na ludzkie potrzeby, zawsze gotowej do wysłuchania, wsparcia, oddania serca.

Jako Dyrekcja i Grono Pedagogiczne Szkoły Podstawowej im. Władysława Jagiełły w Tenczynku mamy szczególną legitymację, by wyrazić smutek i oddać honory pani Teresie Czerny, bowiem niemal całe życie zawodowe spędziła ona w naszej szkole, ucząc języka polskiego, wychowując dzieciaki, wpajając  im miłość do literatury i zarażając misją społecznego zaangażowania. Każdy nauczyciel jest wyjątkowym twórcą, niepowtarzalnym artystą modelującym wiedzę wychowanków i kształtującym ich dusze. Z tej perspektywy patrząc,  należy do wszystkich wymienionych tu zasług  dołączyć jeszcze niezwykłą rolę, którą pani Czerny odegrała dla Tenczynka. Wpłynęła na ukształtowanie się jego współczesnego oblicza – uczniowie pani Teresy  Czerny to dziś jego mieszkańcy, ludzie pełni życzliwości i szacunku dla tradycji.

Z głębokim smutkiem pragniemy zawiadomić, że uroczystości pogrzebowe rozpoczną się 3 grudnia 2020 roku o godzinie 11:00 mszą żałobną w krzeszowickim kościele pod wezwaniem świętego Marcina.

Składamy hołd jednej z nas, nauczycielce z powołania, oddanej swojej  pracy bez reszty.

Dyrekcja, Nauczyciele, Pracownicy

Szkoły Podstawowej im. Władysława Jagiełły