NA POMOC UKRAINIE

Wraz z Katolickim Stowarzyszeniem Osób Niepełnosprawnych i Ich Przyjaciół „Klika”  nasza szkoła włączyła się w organizację pomocy Ukrainie poprzez zbiórkę środków finansowych.

Dlaczego środki finansowe?

„Stowarzyszenie KLIKA” zna potrzeby konkretnych ukraińskich grup  społecznych, a konkretna pomoc trafia w miejsca, skąd dochodzi informacja
            o aktualnych oczekiwaniach i
             intensywnie włącza się we wsparcie osób z niepełnosprawnością, które stają się ofiarami wojny w Ukrainie.

Podejmują następujące działania:

- prowadzą w Krakowie punkt koordynujący wsparcie dla osób ewakuujących się z Ukrainy;

- pomagają w organizowaniu zakwaterowania, transportu, sprzętu rehabilitacyjnego, rehabilitacji, leczenia;

- wspierają bezpośrednio ludzi i ośrodki w Ukrainie, które pomagają osobom z niepełnosprawnością, pozostającym w Ukrainie;

- organizują transporty humanitarne dla osób z niepełnosprawnością, ewakuujemy osoby z niepełnosprawnością z Ukrainy oraz zawożą na miejsce najbardziej potrzebne rzeczy.

Od środy, 30 marca, rozpoczynamy zbiórkę pieniędzy do puszek.

Na terenie naszej szkoły spotkają Państwo kwestujących wolontariuszy, którzy opatrzeni w zabezpieczone pojemniki będą zbierać datki na pomoc humanitarną.

Wszystkie zebrane środki będą przekazane w 100%  na realną pomoc ofiarom konfliktu w Ukrainie.

Jak zawsze liczymy na Wasze wsparcie i wierzymy, iż kolejny raz  wyciągną Państwo pomocną dłoń!

Wszystkim darczyńcom z serca dziękujemy.

• Drodzy Rodzice!

Cyfrowa przestrzeń coraz bardziej wciąga nasze dzieci, które zafascynowane światem mediów społecznościowych, gier i filmów, a także postawione przed koniecznością nauki zdalnej, spędzają przed ekranami coraz więcej czasu.

Jak ograniczyć zgubny wpływ ekranów, nie pozbawiając dziecka kontaktów z rówieśnikami i dobrodziejstw technologicznych?

Odpowiedź znajdziecie w poniższych mini-poradnikach, przygotowanych przez Fundację Edukacji Zdrowotnej i Psychoterapii - zapraszamy do zapoznania się z   nimi i dalszego rozpowszechniania darmowej wersji elektronicznej:

Poradnik dla rodziców nastolatków: „ Nastolatki w wirtualnym tunelu.”

broszura-Nastolatki_w_wirtualnym_tunelu-18.02.2022.pdf

Poradnik dla rodziców: „Dzieci w wirtualnej sieci.”

broszura-Dzieci_w_wirtualnej_sieci_wydanie_III_17.02.2022.pdf

• REKRUTACJA DO KLAS PIERWSZYCH NA ROK SZKOLY 2022/2023

Dyrekcja Szkoły Podstawowej w Tenczynku informuje, że od 1 marca 2022 roku (wtorek) rozpoczęły się zapisy do klas pierwszych.

Odpowiednie dokumenty, które należy przedłożyć w sekretariacie  znajdują się na stronie szkoły w zakładce "Rodzice" a tam jest zakładka "Dokumenty do zapisu".

Zestaw wydrukowanego kompletu tych dokumentów znajduje się w szkole na stoliku przy dyżurce.

Serdecznie zapraszamy Rodziców przyszłych pierwszoklasistów.

Dyrekcja SP w Tenczynku